אדריכלות ירוקה: זה כבר לא “העתיד”, זה פה

אדריכלות ירוקה: זה כבר לא "העתיד", זה פה

המטרה של אדריכלות ירוקה היא מטרה להווה ולעתיד- לשמור על המשאבים הטבעיים הכה יקרים של כדור הארץ. בניה תוך כדי שמירה על האדמה המים והאוויר שלנו אפשרית על ידי כך שייעשה בה שימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה והבנייה עצמה תפגע כמה שפחות בסביבה. אדריכלות ירוקה היא לא רק הבניה הירוקה והחכמה של המבנה עצמו אלא תכנון הפנים והחוץ של המבנה תוך מודעות והתחשבות, שימור אנרגיה ויצירת איכות חיים גבוהה לדיירי הבניין וסביבתו.

המטרות של אדריכלות ירוקה:

המטרה העיקרית של בניה ירוקה היא הפחתה ככל הניתן של פגיעה במשאבים הטבעיים המתכלים שקיימים. השימוש הוא בחומרי גלם ידידותיים לסביבה וכמה שיותר מקומיים על מנת לא לשנע חומרים ולפגוע בסביבה. מדובר בגישה שלמה משלב התכנון דרך שלב הבניה ועד שלב התפעול של הבניה. אדריכלות ירוקה מושתתת על שימוש, תכנון ויישום של הבנייה הירוקה תוך הקפדה על הנקודות הבאות:

שלב התכנון:

תכנון תרמי – יש צורך בבידוד תרמי יעיל וחסכוני לגג של המבנה לקירות של המבנה וזיגוג כפול לחלונות המבנה. בידוד זה מאפשר חיסכון משמעותי בחימום וקירור של המבנה בהתאם לעונות השנה.

תכנון חיצוני ותכנון פנימי – התכנון מתחיל מההחלטה היכן יעמוד המבנה ובאיזו זווית ונוגע גם בחלוקה של השטחים הפנימיים של המבנה. הדגש הוא על אור טבעי ואוורור טבעי כמה שניתן על ישי השמש והרוח ולא באמצעי תאורה ואוורור אחרים.

תכנון הסביבה של הבניין – בנייה של מבנה תוך פגיעה מינימלית בסביבה. שימוש בחומרי גלם מקומיים, מינימום שינוי של פני השטח, ניצול מי תאום והקטנת הפסולת של הבנייה.

שימוש בחומרי גלם ידידותיים – אחד הדגשים באדריכלות ירוקה הוא שימוש בחומרי גלם ידידותיים לסביבה. חומרי גלם ממוחזרים או חומרי גלם שהייצור שלהם דורש מינימום אנרגיה. העדיפות היא להשתמש בחומרים כמו עץ, חצי וגבס שאינם פולטים גזי חממה שונים ויש להם עמידות לאורך זמן רב בתחזוקה נמוכה יחסית.

חיסכון באנרגיה כגון חשמל ומים – התקנה של מערכות חכמות בבניין בכללי ובדירות עצמן מאפשר שליטה מסודרת במקורות האנרגיה. כמו כן התקנה של גג סולרי, ברזים חסכוניים, מכלי הדחה דו כמותיים וכדומה מאפשרים חיסכון משמעותי בחשמל ומים -בשימוש ובהוצאה הכספית עליהם.

מיחזור – התקנת פחי מיחזור בבניינים והדרכת הדיירים על מיחזור פסולת, הקטנת פסולת בניין בזמן הבנייה , מיחזור מים אפורים ומי ביוב ועוד.

אלה היסודות העיקריים עליהם מתבססת אדריכלות ירוקה ולאחר שהמבנה מוכן עיצוב פנים ירוק מאפשר חיים בריאים יותר עם אוויר נקי יותר ופגיעה מינימלית במשאבי הטבע.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן