אדריכל בניה ירוקה

ייעוץ ותכנון אדריכלי לבנייה ירוקה ומתקדמת בישראל

בנייה ירוקה הפכה לדרישה מחייבת בישראל בשנת 2022 ועם השנים היא רק צוברת תאוצה. יותר ויותר תקנות בנייה ירוקה מתווספות והן דורשות ליווי של אדריכלים ואנשי מקצוע, במטרה להבטיח בנייה ירוקה העומדת בתקנים. 

ליווי אדריכלי לבניה ירוקה, כמו שמספקת חברת אוורגרין, כולל תכנון מלא של הבניה, מעבר על התקנות הנדרשות, וכמובן הוצאת התכנון לפועל.

מהי בניה ירוקה?

בחודש מרץ 2020 המועצה הארצית לתכנון ובנייה בישראל אישרה תקנה המחייבת את כל המבנים החדשים שעתידים להיבנות, לעמוד בתקנות הבנייה הירוקה של מדינת ישראל. החל ממרץ 2022 נכנסות בהדרגה תקנות מחייבות נוספות, שמטרתן להבטיח בנייה ירוקה במדינה. מטרתן של תקנות אלו היא לצמצם את הפגיעה ונזקי הסביבה (עד כמה שניתן) שנגרמים כתוצאה מהתפתחות תחום הבנייה.

הקו המנחה בתקנות אלו הוא הרצון לצמצם את הפגיעה שבסביבה, ובמקביל ניסיון לשמר עד כמה שניתן את המשאבים הטבעיים, תוך הגדלת יעילות האנרגיה של המבנה ומחזור האנרגיה. על כן, נוסדו חברות בנייה ירוקה ומשרדי אדריכלות ירוקה ברמה מתקדמת מאוד.

איך מוציאים לפועל בניה ירוקה?

תכנון אדריכלי לבנייה ירוקה הוא דבר לא פשוט. זו הסיבה, שרבים לומדים את התחום כיום בתארים, וגם מפיצים מידע ברחבי האינטרנט. המקצוע הפך לרשמי ואפשר למצוא כיום מומחי אדריכלות ירוקה, יועץ בנייה ירוקה ועוד. במקצועות אלו לומדים כיצד ניתן לנצל את השטח בצורה מקסימלית, כיצד ניתן לייצר אנרגיה טבעית כמו למשל על ידי פאנלים סולריים, היכן למקם אותם ואיך לדאוג שהאנרגיה תחזיק למשך זמן רב. מעבר לכך, אדריכל בנייה ירוקה יידע לבקר את הפרויקט בזמן אמת ולהתאים שינויים נדרשים כדי להבטיח את הבנייה הירוקה. אדריכלי בנייה ירוקה ידעו גם להשתמש בחומרים אקולוגיים ולדאוג לחיסכון באנרגיה ובמים לטווח הארוך.

מהם הפרמטרים העיקריים בתכנון אדריכלי לבניה ירוקה?

ישנם מספר פרמטרים שמאפשרים חיסכון בתחומים שונים, כאשר מדובר בבנייה ירוקה. הפרמטר הראשון אליו ישים לב אדריכל או יועץ בנייה ירוקה, הוא חיסכון בחשמל. זאת, על ידי בידוד תרמי, אוורור ואנרגיה סולארית. כאשר הבית מבודד בצורה נכונה, נחסך הצורך בקירור או בחימום של הבית, וכך תיחסך האנרגיה החשמלית. תכנון של מיקומי פתחי האוורור, חלונות ודלתות, יחסוך גם הוא באנרגיה וחשמל, עקב זרימת אוויר נכונה. לבסוף, יונחו פאנלים סולאריים שיאפשרו לרתום את השמש כדי לייצר חשמל במטרה לחסוך אנרגיה.

תחום נוסף בו ניתן לבצע חיסכון הוא בשימוש במים. במבני בנייה ירוקה רבים מותקנות מערכות למחזור מים, שלוקחות מים ממקומות מסוימים כמו מקלחת וכיור אמבטיה, וממחזרות אותם למטרות שטיפת כלים, השקיה וכדומה.

בנייה ירוקה אולי נראית כמותרות, אך בשנים הקרובות תהפוך לחובה. מי שמעוניין להקים מבנה בשנת 2022 ואילך, יהיה חייב להיוועץ עם משרד אדריכלים לבנייה ירוקה, במטרה לוודא כי הוא עומד בתקנים ובחוקים הקיימים.

הכירו את החברה שתדאג לכם לבית ירוק

אוורגרין היא חברת תכנון אדריכלי לבנייה ירוקה, שמתמחה בייעוץ ותכנון של בנייה ירוקה. אוורגרין הינו משרד אדריכלים לבנייה ירוקה, שמפעיל אדריכלים ויועצי תכנון לבנייה ירוקה, וכך מאפשר לכם לקבל ייעוץ ופיקוח על בנייה ירוקה, וידוא עמידה בתקנים ועוד.

חשוב לזכור שהקושי בבנייה אקולוגית הוא עמידה בתקנות ובחוקים המחמירים, וחברה כזו, אשר מכירה את התחום ומתמקצעת בו, יודעת כל מה שצריך להכיר, וחוסכת לכם המון טרחה ובירוקרטיה. כך אתם מקבלים ליווי מלא ושירות כולל לצד מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. 

מי שמעוניין בבנייה ירוקה יכול לפנות לאוורגרין עוד היום.

לשאלות ותשובות נוספות בנושא יועץ בניה ירוקה – לחץ כאן

צוות יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית בפרויקט. אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות האפשריים להשקעה הכספית הרצויה מטעם החברה, היזם או מנהל הפרויקט ובעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב ובצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.

שילוב עקרונות בנייה ירוקה במבנה יכול להפחית את עלויות השימוש לטווח הארוך ולהגדיל את ערך הבניין בטווח המיידי

היתרונות שלנו

תהליך פשוט ונוח

משתלבים עם התכנון שלך ולא מוסיפים עליו

חיסכון בזמן ובמשאבים

ראש שקט מהתחלה
ועד הסוף

שירותים נוספים

ייעוץ תרמי

יועץ תרמי מבצע ניתוח של המבנה על ידי שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים ומציג המלצות שמטרתן לשפר את התפקוד התרמי במבנה. 

דו"ח מיקרו אקלים

דו”ח מיקרו אקלים נעשה בשיטת מידול ממוחשב ונבדק ע”פ דרישות המשרד להגנת הסביבה.

ייעוץ אקוסטי

דו”ח אקוסטי נועד למפות את מקורות הרעש הפוטנציאלים ודרכים למניעתם.

ייעוץ תרמי

קרא עוד ←

דו"ח מיקרו אקלים

קרא עוד ←

ייעוץ אקוסטי

קרא עוד ←