Modern Apartment Building

ייעוץ סביבתי

יעוץ סביבתי לחברות ופרויקטים

ייעוץ סביבתי הוא מושג הכולל בתוכו מרכיבים רבים הקשורים לתחום הסביבה. בפרויקטים רבים ישנן דרישות סביבתיות שונות היכולות להגיע הן מהצד הרגולטורי, כלומר רשויות התכנון, והן בשל תנאי השטח בו מתוכנן הפרויקט. 

ייעוץ סביבתי נועד על מנת לנהל בצורה יעילה ופרודוקטיבית שלבים שונים בפרויקטים בתחום הנדל"ן. יועץ סביבתי תפקידו לאתר קשיים ותקלות הנוגעות להיבטים סביבתים בפרויקט ולמצוא פתרונות אשר ייעמדו בדרישות התקן, ובהתאם לנחיות הרשות הרלוונטית.  ככל שתהיה מעורבות של יועץ סביבתי בשלב מוקדם יותר בפרויקט כך יהיה ניתן למנוע בעיות  עתידיות שאינן צפויות, וכך לחסוך בהוצאות בהתאם. יועץ סביבתי אינו בגדר מותרות בפרויקטיי נדל"ן אלה הכרח ואינו תלוי בסוג הפרויקט. תפקידו שלא יועץ סביבתי הוא לא רק לייעץ ליזם ולקבלן המבצע אלא לספק פתרונות לפי התנאים הסביבתיים וצרכי הלקוח.

איסוף נתונים לפני תהליך ייעוץ סביבתי הינו חובה! 

ייעוץ סביבתי - תהליך חובה לפני פרוייקט בניה או נדל"ן

מקצועיות היועץ הסביבתי וניסיונו הרב בתחום אינם מספיקים כל עוד לא התבצע איסוף נתונים מספק מהשטח טרם תחילת הפרויקט. השלב הראשון בתהליך ייעוץ סביבתי  הוא  לאסוף את הנתונים הרלוונטיים על המצב הקיים באתר. הכרת השטח והבנת המשתנים כיצד הסביבה עלולה להשפיע על הפרויקט הם הכרחיים על מנת  לספק את הפתרונות המתאים, הכוללים טכנולוגיות מתאימות ובהתאם עדכון  היזם בצפי העלויות ולוחות הזמנים.

יועץ איכות סביבה לפני פרוייקט בניה או נדל"ן

השלבים בתהליך יעוץ איכות הסביבה:

  • השלב הראשון - תכנון התהליך תוך חשיבה מתמדת על ההיבטים הסיביבתיים. שמירה על איכות הסביבה הינו נושא שחובה שיעמוד בסדר העדיפויות לאורך כל הפרויקט, על ידי תכנון הפעולות כך שהפרויקט יעמוד בלוח הזמנים המתוכנן.

  • השלב השני - בקרה וייעוץ תפעולי. אחד מתפקידיו העיקריים של יועץ סביבתי הוא לבצע בקרה בכל נושאי התפעול ולבדוק איך ניתן לייעל אותם. היועץ מבקר את יישום ההנחיות של כל  צוות המתכננים הרלוונטי ואף את בודק את יישום ההנחיות בשטח, בזמן היצוע באתר. מדובר בחלק בלתי נפרד מתחום האחריות של יועץ איכות הסביבה שכן הוא מכיר לעומק את הנתונים ואת האספקטים השונים שקשורים לתחום הסביבתי ונוגעים בפרויקט עצמו.

  • השלב השלישי - איתור כשלים ומציאת פתרונות. יועץ סביבה לפרויקטים מאתר מבעוד מועד את הכשלים העתידיים שעלולים  להיווצר עוד  טרם תחילת העבודות, ומציע פתרונות בהתאם. במקביל,  כחלק מתפקידו של היועץ, נעשה ביקור בשטח בזמן ביצוע על מנת לוודא שאכן כל הנושאים מיושמים באתר. בשלב זה באה לביטוי חשיבות שיתופו של היועץ הסביבתי בפרויקט בשלב מוקדם ככל האפשר. מעורבות מוקדמת מאפשרת להצביע על כשלים אפשריים לאתרם מבעוד מועד, ובכך לסייע ליזם לקבל את ההחלטות הנכונות טרם תחילת התהליך. מכיוון שכשלים עלולים לקרות גם כאשר התכנון נכון, תפקידו של היועץ נמשך לכל אורך הפרויקט, ובמידת הצורך סיוע במתן פתרונות לבעיות אשר עולות בשטח.

  • השלב הרביעי - סיוע בעמידה בתקנים ודיווח מקיף לקבלן ולרשויות. בכל פרויקט נדל"ן  ישנם תקנים רבים אשר יש לעמוד בהם לצורך קבלת אישורים. על מנת לקבל את האישור מהרשות הרלוונטית, ובכדי לעמוד בלוחות הזמנים ולשמור על המוניטין של מקימי הפרויקט- ההמלצה היא לשכור את שירותיו של יועץ סביבתי מנוסה. ליועץ מנוסה וותיק יש את הידע ואת הקשרים הנחוצים, על מנת להגיש ולאשר את הניירת הרלוונטית, לייעל ולזרז את התהליך הבירוקרטי ולעקוב אחר קבלת כל האישורים הנדרשים. ליועץ סביבה  יש את הסמכות להגשת  הבקשות לרשויות התכנון ויכולת לקדם את התהליך מול  הגופים הרלוונטים.  על כן, יועץ סביבתי הוא איש מקצוע קריטי בשלב זה של התהליך.

כחלק מהגשת הניירת הרלוונטית לצורך הוצאת האישורים הנדרשים מגיש היועץ הסביבתי דיווח מקיף הן לקבלן וליזם והן לרשויות הרלוונטיות. הדיווח מכיל את כל הנושאים עליהם אחראי היועץ ואשר נמצאים תחת תחום הפיקוח שלו. הנושאים נעים בין טיפול נכון במים בבניין ובסביבתו הקרובה, ועד הפרדת אשפה ופתרונות מיחזור. קיים הבדל בין הנושאים אשר יועץ סביבתי עבור גופים פרטיים מתמקד בהם לעומת נושאים אשר יועץ סביבתי עבור גופים תעשייתיים מתמקד בהם ולכן חשוב שתהיה הבנה והתאמה בנושא.

צוות היועצים של EVERGREEN (אוורגרין) ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית בפרויקט. אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות האפשריים להשקעה הכספית הרצויה מטעם החברה, היזם או מנהל הפרויקט ובעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב ובצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.
 

בכל שאלה או תהייה אנחנו כאן.

שילוב עקרונות בנייה ירוקה במבנה יכול להפחית את עלויות השימוש לטווח הארוך ולהגדיל את ערך הבניין בטווח המיידי