ייעוץ סביבתי

ייעוץ סביבה לבניה ירוקה

ייעוץ סביבתי לפרויקטים

ייעוץ סביבתי הוא מושג הכולל בתוכו מרכיבים רבים הקשורים לתחום הסביבה.

בפרויקטים רבים ישנן דרישות סביבתיות שונות היכולות להגיע הן מהצד הרגולטורי, כלומר רשויות התכנון, והן בשל תנאי השטח בו מתוכנן הפרויקט. 

ייעוץ סביבתי נועד על מנת לנהל בצורה יעילה ופרודוקטיבית שלבים שונים בפרויקטים בתחום הנדל”ן. יועץ סביבתי תפקידו לאתר קשיים ותקלות הנוגעות להיבטים סביבתיים בפרויקט ולמצוא פתרונות אשר ייעמדו בדרישות התקן, ובהתאם לנחיות הרשות הרלוונטית. 

ככל שתהיה מעורבות של יועץ סביבתי בשלב מוקדם יותר בפרויקט כך יהיה ניתן למנוע בעיות עתידיות שאינן צפויות, וכך לחסוך בהוצאות בהתאם. יועץ סביבתי אינו בגדר מותרות בפרויקט נדל”ני אלא הכרח ואינו תלוי בסוג הפרויקט. תפקידו שלא יועץ סביבתי הוא לא רק לייעץ ליזם ולקבלן המבצע אלא לספק פתרונות לפי התנאים הסביבתיים וצרכי הלקוח.

איסוף נתונים לפני תהליך יעוץ סביבתי הינו חובה:

מקצועיות היועץ הסביבתי וניסיונו הרב בתחום אינם מספיקים כל עוד לא התבצע איסוף נתונים מספק מהשטח טרם תחילת הפרויקט. השלב הראשון בתהליך הייעוץ הסביבתי הוא לאסוף את הנתונים הרלוונטיים על המצב הקיים באתר. הכרת השטח והבנת המשתנים כיצד הסביבה עלולה להשפיע על הפרויקט הם הכרחיים על מנת לספק את הפתרונות המתאים, הכוללים טכנולוגיות מתאימות ובהתאם עדכון  היזם בצפי העלויות ולוחות הזמנים.

תהליך איסוף הנתונים הינו תהליך משותף של היזם  צוות המתכננים והיועץ הסביבתי, זאת על מנת להבין היכן יש צורך בחלופות, אילו חלופות אפשריות וכך לקבל את ההחלטות המתאימות. תיאום ציפיות והבנת התנאים לפני תחילת העבודה בשטח מגדילים את הסיכויים להשגת פרויקט מוצלח לשביעות רצון  כל הצדדים.

השלבים בתהליך יעוץ איכות הסביבה לבנייה ירוקה:

שלב 1 – תכנון התהליך תוך חשיבה מתמדת על ההיבטים הסביבתיים. שמירה על איכות הסביבה הינו נושא שחובה שיעמוד בסדר העדיפויות לאורך כל פרויקט של בניה ירוקה, על ידי תכנון הפעולות, כך שהפרויקט יעמוד בלוח הזמנים המתוכנן.

שלב 2 – בקרה וייעוץ תפעולי – אחד מתפקידיו העיקריים של יועץ סביבתי הוא לבצע בקרה בכל נושאי התפעול ולבדוק איך ניתן לייעל אותם. היועץ מבקר את יישום ההנחיות של כל צוות המתכננים הרלוונטי ואף את בודק את יישום ההנחיות בשטח, בזמן היצוע באתר. מדובר בחלק בלתי נפרד מתחום האחריות של יועץ איכות הסביבה שכן הוא מכיר לעומק את הנתונים ואת האספקטים השונים שקשורים לתחום הסביבתי ונוגעים בפרויקט בניה ירוקה בעצמו.

שלב 3 – איתור כשלים ומציאת פתרונות. יועץ סביבה לפרויקטים מאתר מבעוד מועד את הכשלים העתידיים שעלולים להיווצר עוד טרם תחילת העבודות, ומציע פתרונות בהתאם. במקביל, כחלק מתפקידו של היועץ, נעשה ביקור בשטח בזמן ביצוע על מנת לוודא שאכן כל הנושאים מיושמים באתר.  בשלב זה באה לביטוי חשיבות שיתופו של היועץ הסביבתי בפרויקט בשלב מוקדם ככל האפשר. מעורבות מוקדמת מאפשרת להצביע על כשלים אפשריים לאתרם מבעוד מועד, ובכך לסייע ליזם לקבל את ההחלטות הנכונות טרם תחילת התהליך. מכיוון שכשלים עלולים לקרות גם כאשר התכנון נכון, תפקידו של היועץ נמשך לכל אורך הפרויקט, ובמידת הצורך סיוע במתן פתרונות לבעיות אשר עולות בשטח.

שלב 4 – סיוע בעמידה בתקנים ודיווח מקיף לקבלן ולרשויות. בכל פרויקט נדל”ן ישנם תקנים רבים אשר יש לעמוד בהם לצורך קבלת אישורים. על מנת לקבל את האישור מהרשות הרלוונטית, ובכדי לעמוד בלוחות הזמנים ולשמור על המוניטין של מקימי הפרויקט – ההמלצה היא לשכור את שירותיו של יועץ סביבתי מנוסה. ליועץ מנוסה וותיק יש את הידע ואת הקשרים הנחוצים, על מנת להגיש ולאשר את הניירת הרלוונטית, לייעל ולזרז את התהליך הבירוקרטי ולעקוב אחר קבלת כל האישורים הנדרשים. ליועץ סביבה יש את הסמכות להגשת הבקשות לרשויות התכנון ויכולת לקדם את התהליך מול  הגופים הרלוונטים. ועל כן, יועץ סביבתי הוא איש מקצוע קריטי בשלב זה של התהליך.

כחלק מהגשת הניירת הרלוונטית לצורך הוצאת האישורים הנדרשים מגיש היועץ דיווח מקיף הן לקבלן וליזם והן לרשויות הרלוונטיות. הדיווח מכיל את כל הנושאים עליהם אחראי יועץ הסביבה ואשר נמצאים תחת תחום הפיקוח שלו. הנושאים נעים בין טיפול נכון במים בבניין ובסביבתו הקרובה, ועד הפרדת אשפה ופתרונות מיחזור. קיים הבדל בין הנושאים הסביבתיים הנבחנים בתהליך הייעוץ עבור גופים פרטיים לעומת הגורמים הסביבתיים הנבחנים עבור גופים תעשייתיים ולכן חשוב שתהיה הבנה והתאמה בנושא.

ליועץ סביבתי יש הכרות מעמיקה עם ההיבטים הרגולטוריים הרלוונטיים גם לאחר סיום הפרויקט. ההתנהלות מול הרשויות אינה מסתיימת לאחר קבלת האישורים הראשונים, והתהליך נמשך גם לאחר מכן. לכן יש צורך בהבנה והכרה עם כל ההיבטים הרגולטוריים המשתנים בתחום איכות הסביבה.

בכדי שפרויקט נדל"ן יצליח יש צורך בייעוץ סביבתי:

אין ספק שבשביל שפרויקט  נדל”ן יצליח – משלב התכנון ועד שלב האכלוס ולאחר מכן – יש צורך בייעוץ סביבתי מקצועי ואיכותי. חברת EVERGREEN מספקת את כל השירותים הנדרשים בתחום הייעוץ הסביבתי ומעמידה  לשירות היזמים והקבלנים יועצי סביבה מנוסים, מקצועיים בעלי ידע  רב בתחום.

כפי שניתן לראות, יועץ סביבתי הוא יועץ הכרחי בתהליך התכנון ובנייה ירוקה של כל פרויקט נדל”ן שהוא, בין אם מדובר בפרויקט חדש ובין אם מדובר בתמ”א 38 ואין לוותר על שירותיו. יועץ סביבה שופך אור על נתונים ועל פרמטרים בשלבי הבניה שלא התייחסו אליהם או שלא ניתנה להם תשומת הלב הראויה ועל ידי כך מונע דאגות מיותרות, עיכובים בתהליך בניית הפרויקט וקבלת קנסות .

על מנת שהיזם והקבלן יוכלו להמשיך ולהתמקד בבניית הפרויקט ולהיות פנויים לבצע את תפקידם, יש לשכור את שירותיו של יועץ סביבתי, בשלב כמה שיותר מוקדם בפרויקט.

צוות יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית בפרויקט. אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות האפשריים להשקעה הכספית הרצויה מטעם החברה, היזם או מנהל הפרויקט ובעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב ובצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.

שילוב עקרונות בנייה ירוקה במבנה יכול להפחית את עלויות השימוש לטווח הארוך ולהגדיל את ערך הבניין בטווח המיידי

היתרונות שלנו

תהליך פשוט ונוח

משתלבים עם התכנון שלך ולא מוסיפים עליו

חיסכון בזמן ובמשאבים

ראש שקט מהתחלה
ועד הסוף

שירותים נוספים

ייעוץ תרמי

יועץ תרמי מבצע ניתוח של המבנה על ידי שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים ומציג המלצות שמטרתן לשפר את התפקוד התרמי במבנה. 

דו"ח מיקרו אקלים

דו”ח מיקרו אקלים נעשה בשיטת מידול ממוחשב ונבדק ע”פ דרישות המשרד להגנת הסביבה.

ייעוץ אקוסטי

דו”ח אקוסטי נועד למפות את מקורות הרעש הפוטנציאלים ודרכים למניעתם.

ייעוץ תרמי

קרא עוד ←

דו"ח מיקרו אקלים

קרא עוד ←

ייעוץ אקוסטי

קרא עוד ←

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן