יתרונות וחסרונות לבנייה ירוקה

יתרונות וחסרונות לבנייה ירוקה

המגמה העולמית היום בכל תחומי החיים היא מגמה ירוקה. הכוונה היא לשפר את איכות החיים העכשווית ולדאוג לאיכות החיים שלנו בעתיד על ידי מיחזור, חיסכון במים ובחשמל וגם בבנייה ירוקה. בנייה ירוקה תופסת פופולאריות רבה בארץ ובעולם ולא סתם- היא זולה יחסית לסוגי בניה אחרים, איכותית יותר ומאפשרת לנו הווה ועתיד בריאים, טובים וירוקים יותר.

בנייה ירוקה – מגמה עולמית:

כבר מזמן לא מדובר בטרנד חולף או בשיטת בנייה חדשה ולא מוכרת. בנייה ירוקה היא הבנייה המובילה בתחום הבנייה בארץ ובעולם ובשנים הקרובות לא רק שתוביל את השוק אלא תהיה סוג הבנייה המועדף אם לא היחיד, על הדיירים ועל היזמים. אין ספק שמדובר בשיטת בנייה שיש לה לא מעט יתרונות שהופכים אותה לשיטת בנייה מועדפת ומובילה:

היתרונות של בנייה ירוקה:

  1. בנייה ירוקה חוסכת במשאבים טבעיים על ידי שימוש בחומרי גלם מקומיים ומיחזור חומרי גלם שנעשה בהם שימוש בעבר.
  2. בנייה ירוקה חוסכת בהוצאת אנרגיה שכן המבנה מתוכנן בצורה כזו שהוא מנצל את משאבי הטבע שאינם מתכלים הסביבתיים לצורך תאורה, חימום קירור ואוורור. כמו כן מערכות התאורה ומערכות האוורור והחימום/קירור שמותקנות במבנים של בנייה ירוקה הינן מערכות חכמות וחסכוניות
  3. בבנייה ירוקה נעשה שימוש בחומרי בנייה ידידותיים לסביבה אשר אינם פוגעים בטבע ומקטינים באופן משמעותי את פליטת גזי החממה לאוויר
  4. תכנון מדויק מייעל את הבנייה, חוסך הוצאות מיותרות ובזבוז חומרים ומשאבים
  5. החיסכון, התכנון, השימוש בחומרים ממוחזרים- כל אלה הופכים את הבנייה הירוקה לזולה יותר מבנייה רגילה. כאשר לוקחים בחשבון את העובדה שיהיה חיסכון עתידי בהוצאות של חשמל, מים, גז וכן הלאה- מדובר בבנייה חסכונית במיוחד
  6. הבנייה הירוקה היא בנייה חכמה וחסכונית המאפשרת לחסוך במשאבים ובהוצאות. אם ניקח לדוגמא מים- ישנם מאגרי מי תהום, מיחזור מים אפורים ומערכות מים עם תשתיות חסכוניות.
  7. בנייה ירוקה הינה בניה בריאה יותר עבור הדיירים בבניין וגם עבור הסביבה- איכות החיים עולה בתוך הבית עצמו וגם מחוצה לו.
  8. בנייה ירוקה היה בנייה חכמה שלוקחת בחשבון תאורה, בידוד ומיזוג הבית כבר בשלב התכנון

.

אכן מדובר בבנייה חסכונית, חכמה ומשתלמת אך יש לה גם חסרון שהוא שבנייה ירוקה מחייבת לעמוד בתקנים באופן מדויק וביניהם לשכור מפקח בנייה ירוקה שילווה את הפרויקט. מעבר לכך מדובר בתחום בנייה חדש יחסית ולכן ייקח זמן להטמיע אותו ולהתאים את סוגי חומרי הגלם ואת שיטות העבודה המקומיות והמסורתיות בהתאם מה שיכול לעכב את החדרת השיטה בארץ ובעולם.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן