איך מוציאים היתר בניה ירוקה?

עודכן: 15 ביוני 2021


היתר הבניה הירוקה נערך ומאושר על ידי יועץ בניה ירוקה מוסמך.

תקן הבנייה הירוקה הוא ת"י 5281 והינו תקן וולנטרי, מלבד מערי פורים ה-15 בהן משמש כתקן מחייב.


על מנת לקבל אישור בניה ירוקה עבור כל פרויקט, על יזם הפרויקט לצרף לצוות היועצים מלווה בניה ירוקה אשר עורך ומאשר אוגדן בניה ירוקה.

האוגדן שעורך היועץ שונה עבור כל פרויקט ומציג פתרונות וסקירות שונות בהתאם לתנאי השטח לתכנון המיועד. רק לאחר עריכת האוגדן ואישורו ניתן יהיה לקבל היתר בניה כחוק.


יועץ בניה ירוקה, מלווה בניה ירוקה, יועץ בניה ירוקה תל אביב, אוגדן בניה ירוקה, בניה ירוקה, ת"י 5281, אישור בניה ירוקה, בניה ירוקה מחיר, פרויקטים בניה ירוקה, אוורגרין בניה ירוקה, EVERGREEN, אישור בניה ירוקה, פורום ה-15
איך מוציאים היתר בנייה ירוקה?

עמידה בתקן לבנייה ירוקה עוברת דרך כמה שלבים:


שלב מקדמי – טרם הוצאת ההיתר

חשוב לצרף יועץ לבנייה ירוקה לפרויקט בשלב מוקדם ככל שניתן.

בשלב זה יועץ הבניה הירוקה יחד עם האדריכל היזם ומנהל הפרויקט מטמיעים בתכנון פרמטרים ירוקים שונים על מנת שהמבנה המיועד יעמוד בתקן המחייב ויוכל לקבל היתר בניה.

שלב זה הינו שלב הכרחי ותנאי סף על מנת לקבל היתר בניה.


שלב המכרז

לאחר קבלת היתר הבניה, יש לשלב במכרז המבנה את העקרונות התכנונים אשר נקבעו. בשלב זה אחראי יועץ הבנייה הירוקה לוודא שמופיעים במסמכי המכרז אלמנטים שנקבעו מראש כדוגמת חומרי בנייה ירוקים, אלמנטי בידוד, ארגון האתר ועוד.


לאחר שלב המכרז יש לדאוג שבעת הביצוע, אכן מיושמים כל ההצהרות שניתנו באוגדן הפרויקט לצורך עמידה בתקן כדוגמת חומרי בניה, ארגון האתר, פינוי פסולת ועוד.


כל פרויקט הוא ייחודי, וכך גם הפתרונות המותאמים לו.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר על מנת לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר עבורכם.

צוות יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN (אוורגרין) ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית בפרויקט. אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות האפשריים להשקעה הכספית הרצויה מטעם החברה, היזם או מנהל הפרויקט ובעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב ובצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.


בכל שאלה או תהייה אנחנו כאן. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.


115 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול