בניה ירוקה בישראל

עודכן: 11 ביולי 2021

בניה ירוקה היא סגנון בניה בת קיימא שמטרתה היא שימור משאבי הטבע בטווח הקצר דוגמת משך תקופת הבניה, וגם בטווח הארוך, לאחר אכלוס הבית.


זהו סגנון בנייה שנחשב לידידותי יותר לדייר ולסביבה כאחד, סגנון אשר שם דגש על שימוש בחומרי בניה ירוקים, שימוש מופחת בחשמל, מים ומחזור פסולת. המטרה המרכזית של בניה ירוקה בישראל היא פגיעה מינורית ככל הניתן במשאבי הטבע והסביבה, בעיקר על-ידי חסכון באנרגיה.


תווי תקן של בניה ירוקה בישראל

הבניה הירוקה בישראל צמחה כחלק משינוי תפיסתי נרחב שהתחיל בעיקרו באירופה ובהמשך עבר גם לארצות הברית, אוסטרליה ומדינות רבות אחרות. כחלק משינוי זה אימצו במכון התקנים שני תקנים מובילים שעל פיהם נבנים בניינים אשר עונים על הגדרות בניה ירוקה.


מכון התקנים הישראלי עבד על אותם תקנים שנים רבות ולבסוף אושר תו תקן ישראלי 5281 לבניה ירוקה, תקן מאגד תחתיו את כל אותם האלמנטים אליהם יש להתייחס כאשר אנו מתכננים פרויקט חדש.

התקן פונה לאדריכלים, יזמים, קבלנים ואנשי מקצוע מענף הבניה וההנדסה.


בניה ירוקה בישראל
בניה ירוקה בישראל

הבניה הירוקה בישראל צמחה כחלק משינוי תפיסתי נרחב שהתחיל בעיקרו באירופה ובהמשך עבר גם לארצות הברית, אוסטרליה ומדינות רבות אחרות.

בנוסף לתקן הזה ישנו תו תקן נוסף שמודד את היעילות האנרגטית של המבנה וזהו תו תקן 5282.

בתקן זה ישנם מספר אלמנטים שעל האדריכל או המתכנן להתייחס אליהם בשלב התכנון המוקדם של הפרויקט. המבנה המתוכנן אף נמדד ומקבל "ציון", דירוג אנרגטי.


בגמר הפרויקט נעשית ביקורת חוזרת של המבנה טרם האכלוס על מנת לראות שעמדנו בכל הפרמטרים הנדרשים.


אנו ב EVERGREEN (אוורגרין) מתמחים במתן שרותי ייעוץ תכנון וליווי בבניה ירוקה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!


יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN (אוורגרין) ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט.

בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים - בכל שאלה אנחנו כאן.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול