תכנון וייעוץ סביבתי לפרוייקט בניה ירוקה

הבנייה הירוקה נכנסה לחיינו יותר ויותר בזמן האחרון, מתוקף היותה רב תחומית ועוסקת באלמנטים רבים המשפיעים על תכנון, בנייה, ידע, וטכנולוגיות מתקדמות בכדי לייצר עבורנו את הסביבה הבטוחה ביותר.

בשל השפעתה הנכבדת על חיינו, הבנייה הירוקה מתאפיינת עוד בתחילת התהליך ומתייחסת לתכנון הפרויקט, התייחסות לסביבת המבנה, תנאי השטח ועוד..

אז איך נתכנן את הפרויקט הטוב ביותר, במי נצטרך להיעזר בדרך למטרה, וכמה הבנייה הירוקה משפיעה על חיינו? אספנו עבורכם את התשובות הנחוצות לתהליך.


תקן הבנייה הירוקה

תקן הבנייה הירוקה נועד להגדיר לנו בעצם מהו מבנה ירוק, ומתייחס למגוון רחב של פרויקטים שונים הקשורים לסביבתנו. לתקן יש דרישות מוגדרות וספציפיות לכל סוגי המבנים וכל מבנה שעתיד לקום מחויב בקבלת התקן הירוק. בכדי לגשת למבחן ההסמכה, נאלץ להיעזר בליווי נכון ובמלווה מוסמך שיעבור איתנו את השלבים הנחוצים החל מפיתוח ותכנון המבנה, ועד לעבודות השטח השונות הנעשות בו.


תכנון וייעוץ סביבתי

בכדי להוביל פרויקט שיעמוד בדרישות התקן המחמירות, בעלי הפרויקטים צריכים לעבור ליווי מדויק ומקצועי המתייחס להליך הבנייה עוד לפני הפנייה לקבלת התקן. הייעוץ הסביבתי נועד לתת ליווי מדויק תוך כדי התייחסות לאלמנטיים סביבתיים וניהול נכון של הובלת המבנה, תוך כדי התחשבות בבעיות אפשריות וחיסכון בעלויות הפרויקט באופן משמעותי.


כבר בצעדיו הראשונים של פרויקט הבינוי, מומלץ להיות מלווים ביועץ סביבתי מוסמך שידע לתת לנו מענה לאתגרים הצפויים בבנייה, לתקנות המחמירות בהליך התכנון, עצות לחיסכון וניצול נכון של המשאבים תוך כדי הימנעות מתכנון שגוי ולקוי של הפרויקט. תכנון מקצועי ע"י צוות מנוסה תוכלו לקבל ב"אוור גרין יועצים", מומחים בתחומי הבנייה והסביבה, וילוו אתכם כל הדרך עד להעמדת המבנה בתקן ירוק.


יתרונות הייעוץ והליווי

בעבר, מנהלי הפרויקטים, הקבלנים, האדריכלים, ויזמי הנדל"ן היו אחראיים על תהליך התכנון והבנייה של כל פרויקט. אך עם כניסתה של הבנייה הירוקה לתודעה, והבנה של היתרונות הבריאותיים והסביבתיים שהתכנון הסביבתי מספק, נוצר התקן הירוק המחייב כל מבנה בעמידה בקריטריונים מחמירים. לאחר חיוב התקן המתייחס לכל מבנה, יש צורך בליווי מקצועי ע"י מלווה בנייה ירוקה לצורך קבלת התקן.

מלווה בניה ירוקה צריך להיות בעל הסמכה מיוחדת, ויתרונות הליווי יבואו לידי ביטוי בפתרונות יעילים, חכמים, ומהירים לבעיות הצצות בפרויקט. בנוסף, הליווי נעשה באופן אפקטיבי ומייעל עבורנו את ההוצאות הצפויות בתכנון הפרויקט, נזקים בשל תכנון לקוי, חוסר הבנה בתקנות המחמירות, ועוד..


סיכום

הבנייה הירוקה הינה תהליך מורכב המתייחס בתוכו לשלבים שונים בתכנון הפרויקט, ומתחיל עוד בחשיבה ראשונית על המבנה וממשיך בייעוץ תפעולי, בקרה על פרויקט הבינוי תוך כדי עמידה בקריטריונים, ואיתור ליקויים אפשריים. לצורך השלמת התהליך וקבלת התקן לבנייה ירוקה, התכנון והייעוץ הסביבתי מפקח עבורנו על הפרויקט ונותן לנו ביטחון לאורך כל הדרך.

 

אנו באוורגרין - EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון אדריכלי וליווי פרויקטים - נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!


מחפשים יועץ סביבתי? היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט.


בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!


אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים - בכל שאלה אנחנו כאן - אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול