בניה ירוקה בבית חכם

בניה ירוקה בבית חכם

כשאתם שומעים את המושג ‘בניה ירוקה’ מה עולה לכם בראש? האם אתם מדמיינים בית ללא תשתיות שבו הדיירים מתחברים לטבע? האם יש לכם דימוי של בית עץ שבנוי כולו מחומרים ממוחזרים? או שבכלל אוהל שלא פוגע בשדה בו הקימו אותו? האמת היא שכדאי שתכירו היטב את המושג בניה ירוקה מכיוון שזוהי הבנייה המתקדמת, החכמה והחסכונית ביותר שקיימת היום. בניה ירוקה היא בנייה שחוסכת בצריכה של האנרגיה וכפועל יוצא חוסכת בהוצאות, תוך שימוש וניצול של משאבים טבעיים ובלתי מתכלים.

בניה ירוקה וחכמה:

הבניה הירוקה עושה שימוש במשאבי הטבע הבלתי מתכלים בכדי לחסוך בעלויות מידיות ובהוצאות עתידיות. מדובר בסוג בניה חכמה במיוחד שכן משלב התכנון מחושב כל שלב ושלב של הבניה עם עמידה בתקנים של בניה ירוקה, בניה נכונה וחסכונית עד שהמבנה גמור.

הקמת תשתיות חדשות וחזקות, התקנת מערכות משולבות חכמות, איטום גגות ובידוד הקירות וכן הוספת חלונות לצורך אוורור באופן טבעי – כל אלה הן דוגמאות לבניה ירוקה והחיסכון החכם שלה.

שיקולי התכנון באים לידי ביטוי כבר מבחירת המיקום לבנייה, התחשבות באיתני הטבע- רוחות גשמים ושמש ובחירת חומרי גלם איכותיים עמידים ובריאים לאורך כל תהליך הבניה.

החוכמה היא לא רק בניה בצורה חסכונית אלא בניה תוך הסתכלות תמידית על העתיד- מבנה עמיד לאורך זמן עם חיסכון עתידי בהוצאות באופן משמעותי ואיכות חיים ברמה גבוה בתוך המבנה ובסביבתו החיצונית הקרובה.

בית חכם צריך להיות גם ירוק:

הרבה לפני שאתם ממהרים להכניס מערכת של בית חכם לתוך הבית שלכם, אתם צריכים לחשוב על החיסכון והיתרונות של בניה ירוקה. גג סולארי, חלונות לכיוון הרוח והשמש לצורך תאורה טבעית ובמקביל פתרונות הצללה, אלה הם חלק מהנושאים שיש לדאוג להם בבית חכם וירוק. גם מערכת חכמה לתפעול הבית בצורה חסכונית חשובה כחלק מבית חכם וירוק – ולא רק כחלק מהנוחות של דיירי הבית.

דוגמאות למערכות חכמות שניתן להתקין בבית ועל ידי כך לחסוך במשאבים ובהוצאות:

– קביעת שעות מראש לפתיחה וסגירה של מערכות הצללה בכדי לחסוך בהוצאות של חימום וקירור הבית

– מערכות תאורה חכמה ברוב חדרי הבית בכדי שלא יישארו אורות דולקים בחדר שאין בו אנשים

– התקנת דוד שמש ובמקביל דוד מים על בסיס גז בכדי לחסוך בהוצאות החשמל על חימום המים

התקנת מערכות חכמות בבית ירוק הן התוספת המתבקשת שכן בניה ירוקה וחכמה היא הבניה החסכונית והמשתלמת ביותר הן מבחינת עלויות בניה, שמירה על משאבי הטבע, ואיכות חיים מיידית גבוהה, בריאה וטובה ביותר שמתבטאת בין היתר בנוחות הדיירים.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן