בנייה ירוקה לחלל משרד שיתופיים

בנייה ירוקה לחלל משרד שיתופיים

בנייה ירוקה נהייתה נפוצה בארץ ובעולם בבנייה של מבני מגורים ובנייני מסחר ולאחרונה גם בחללים משותפים במשרדים אדריכלים ומעצבי פנים אשר מעצבים חללי משרד שיתופיים כבר מזמן עושים שימוש באדריכלות ירוקה ומעצבים את החללים בתפיסה חסכונית, חכמה, וירוקה.

אפיון ועיצוב משרדים לפי עקרונות בנייה ירוקה:

השלב הראשון בכל תהליך בנייה וגם בתהליך של בנייה ירוקה הוא התכנון. כאשר מדובר בבנייה ירוקה שלב התכנון חשוב במיוחד שכן בשלב זה יש לקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר והאקלים הסביבתי בכדי לנצל באופן מקסימלי את התאורה ואת האוורור על ידי משאבי הטבע הבלתי מתכלים. העובדים נמצאים במשרדים במשך רוב שעות היום ולכן זה חשוב במיוחד שאחד מהפרמטרים בתכנון יהיה ניצול שעות האור לתאורה טבעית כמה שיותר זמן במהלך היום וכן בניית החלונות במקום בו יהיה ניתן לנצל את הרוח לאוורור טבעי של החללים. כיום נהוג לשלב בחללים משותפים חלונות המאפשרים כניסה של אוויר נקי מבחוץ ולהתקין מערכות שמזרימות אוויר מקורר ונקי לתוך החללים.

יתרון נוסף של בנייה ירוקה במשרדים הוא החיסכון המשמעותי בהוצאות. בנייה ירוקה מכילה בתוכה התקנת מערכות חכמות, תשתיות חסכוניות איטום ובידוד. בתחום הבידוד נהוג לעשות שימוש בקירות מסך בחלק העוטף החיצוני של המשרד – קירות שמסננים את הקרינה, מפחיתים את החום ומאפשרים תאורה טבעית בחללים. כל אלה ביחד עם הניצול של משאבי הטבע הבלתי מתכלים מאפשר חיסכון משמעותי של אנרגיה וירידה לעיתים דראסטית למדי בהוצאות של המשרד- חשמל, מים וגז. כאשר מדובר בחלל עבודה משותף ששייך לחברה או לארגון- חיסכון בהוצאות השוטפות של המשרד הוא יתרון משמעותי.

עיצוב פנים ירוק בתוך המשרדים:

בנייה ירוקה היא מחשבה לעתיד ומאפשרת לנו לחיות חיים בריאים יותר ובאיכות חיים גבוהה יותר. לצורך כך לא מספיק לבנות בניין משרדים וחלל משותף על פי עקרונות בנייה ירוקה בלבד- יש צורך בשינוי מחשבתי ובשינוי תפיסתי של כל העובדים.

הוספת פחי מיחזור בכל הקומות והקפדה של העובדים לזרוק את האשפה בהתאם לפחים, שימוש בכלים רב פעמיים או בכלים חד פעמיים מתכלים, מיחזור במים, וחיסכון בחשמל הינן פעולות פשוטות שכל אחד מהעובדים יכול לבצע ולתרום לסביבה הקרובה שלו ולאיכות החיים של כולם במשרד.

המלצה נוספת היא לעצב את החלל עם מוצרים ופריטים ממוחזרים כמו ריהוט משופץ, הדפסה על נייר ממוחזר ורק כשממש צריך וקישוט החלל המשותף בפריטי אומנות מחומרים ממוחזרים או רב פעמיים כמו לדוגמא צמחייה מלאכותית שמוסיפה הרבה צבעוניות למשרד וגם מאפשרת לחסוך במי השקייה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן