מהו דוח אקוסטי?

מהו דוח אקוסטי? רעש בבניה ירוקה

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

אם אתם נמצאים בשלבי בניה של בית או בניין סביר להניח שנתקלתם במונח ‘אקוסטיקה’. אבל איך היא קשורה לבניה ואיך מודדים אותה? ואיך היא מתקשרת למושג של בניה ירוקה? טוב ששאלתם, אנחנו פה בשביל לענות.

הקשר בין בנייה ואקוסטיקה

אקוסטיקה נמדדת בעוצמת הקול שעוברת בין שני חללים, כאשר לרוב מוסיפים בידוד אקוסטי בכדי למנוע מטרדי רעש מבחוץ ובין החללים ולשמור על איכות חיים גבוהה. וועדות הבניה היום מחויבות להשתמש בשירותיו של יועץ אקוסטיקה שידאג לעבוד לפי ההנחיות והדרישות של המשרד להגנת הסביבה, להתאים את סוג הבידוד, כגון: בידוד תרמי לסוג הפרויקט – אם ציבורי, לצרכי תעשייה או מבני מגורים וכן להגיש דוח אקוסטי לגופים הרלוונטיים.

מיהו יועץ אקוסטיקה ומה תפקידו?

יועץ אקוסטיקה מייעץ בפרויקטים שונים של בניה והוא מסייע להשיג את האישורים הנדרשים וכן על איכות החיים של דיירי הפרויקט לאחר שיאוכלס. לאחר שבחודש מרץ האחרון הוכנסו תקנות הבניה של בניה ירוקה כחלק מהחוק- גם יעוץ אקוסטי נהיה אלמנט שלא ניתן לוותר עליו במידה ואכן רוצים לעמוד בתו תקן ולקבל רשמית את האישור שמדובר בבנייה ירוקה.

יועץ אקוסטיקה הינו יועץ מוסמך ובעל ניסיון בתחום ויש לנו מספר תפקידים שאותם הוא מבצע טרום הבניה של הפרויקט, במהלך הבניה של הפרויקט ולאחר שהפרויקט מסתיים. 

תפקידיו הם רבים כאשר התפקידים העיקריים שלו הם:

  • ניטור רעשים פתאומיים (במהלך תהליך הבנייה או לאחריו יש לכך חשיבות גדולה עד מאוד(
  • חיזוי של רעשים כגון נחיתות והמראות של מטוסים, רכבים בכבישים וכדומה (לכך יש חשיבות גדולה מאוד טרם תחילת הבנייה)
  • תכנון ובחירה של האמצעים והאלמנטים השונים אשר יוכלו למנוע רעשים חיצוניים ואפילו להסירם לגמרי.
  • הכנת נספח אקוסטי או דוח אקוסטי אותו יש להגיש לוועדות השונות לצורך קבלת היתר בניה. 

 

יועץ אקוסטי הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים ביותר בשלבים הראשוניים של תכנון המבנה – לכל מטרה שהוא מיועד. הוא יודע לחזות רעשים עתידיים שעלולים לפגוע באיכות החיים של דיירי הבניין, למצוא מקורות שונים של רעש סביבתי שעלול להיות מטרד- ולמצוא עבורם את הפתרונות הרלוונטיים. 

ברגע שיש לכם יועץ אקוסטי שמלווה את תהליך בניית הפרויקט משלב התכנון, בשלב הביצוע עצמו תפקידו הופל להיות קל יותר שכן הוא רק מפקח על הנעשה בפועל ומוודא שמה שמתקינים ומבצעים בפועל אכן תואם לדרישות ולתקנים אשר הציב כבר בשלב התכנון.

לאחר שמבנה עומד בתנאי הבניה ומקבל היתר בניה וגם אם כבר אוכלס, תפקידו של יועץ אקוסטי לא מסתיים שכן במידה ומתעורר מטרד רעש כזה או אחר הוא יכול להגיע למקום ולהציע פתרונות כיצד להתמודד עם אותו מטרד ואף לשפר נקודות את הבידוד במבנה עצמו על מנת למנוע היווצרות של רעשים חיצוניים נוספים בעתיד מאותו מקור או ממקורות אחרים. 

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן