מי צריך יועץ לבנייה ירוקה?

מי צריך יועץ לבנייה ירוקה?

בכדי לענות על השאלה מי צריך יועץ בניה ירוקה, צריך קודם כל לענות על השאלה- מה זה יועץ בניה ירוקה. מדובר באיש מקצוע מוסמך בתחום הבניה שעבר הכשרה מטעם מכון התקנים או מטעם המועצה לבניה ירוקה. תפקידו ללוות את תהליך קבלת תו התקן לבנייה ירוקה- ת”י 5281. ברוב המקרים יועץ בניה ירוקה יהיה אדריכל מנוסה וותיק או מהנדס תחומי הסביבה עם ידע רב בתחום.

מדוע יש צורך ביועץ בניה ירוקה?

בנייה ירוקה הינה מושג חדש יחסית בתחום הבניה בארץ ובעולם ולא כל אנשי המקצוע העוסקים בתחום יודעים כיצד לעמוד בתנאים לקבלת תו תקן לבניה ירוקה. לצורך כך חלק מקבלת תו התקן הוא לשכור את שירותיו של יועץ בניה ירוקה שילווה את הפרויקט לאורך כל שלביו ויוודא שהוא אכן עומד בתנאים לקבלת התקן.

בניה ירוקה מתחילה כבר משלב התכנון שכן המטרה העיקרית של בניה ירוקה היא לבנות בצורה חכמה, חסכונית ומתחשבת בסביבה ובאנשים הגרים בה. הדרישות הן רבות והתנאים הם לא תמיד ברורים בעיקר בתחום חדש ולכן יועץ בניה ירוקה נדרש בכל פרויקט של כל יזם שמעוניין לקבל תו תקן ירוק ולהכריז על עצמו במבנה ירוק.

תפקיד היועץ

יועץ בניה ירוקה הוא בעצם הגורם המקצועי שיש לו את ההסמכה המתאימה לצורך העמדת מבנה לקבלת תו תקן ירוק. על יועץ בניה ירוקה להבין ולהכיר לעומק את המכלול של תחום הבניה הירוקה עד לפרטי פרטים ועד למרכיבים בכל שלב בבנייה. זאת עליו לעשות תוך מציאת פתרונות אפשריים עבור כל הגופים המעורבים ולימוד היזם הקבלן ומנהל הפרויקט את עיקרי הדרך של הבניה הירוקה והחשיבות שלה תוך כדי תהליך הבניה.

תו התקן

ליועץ בניה ירוקה שלל תפקידים והוא משמעותי ביותר בצוות הבניה שכן בלעדיו לא תתקבל ההסמכה של המבנה מול מכון התקנים ולא יתקבל תו תקן לבניה ירוקה. הוא איש המקצוע שמכיר הן את הדרישות והן את דרך ההתנהלות מול מכון התקנים וכיצד לעבוד מולו.

אך פה לא תם תפקידו. אחד מהתפקידים החשובים והקשים ביותר של יועץ בניה ירוקה הוא לשקף את הפעילות שלו תוך כדי עשייה. אמנם הוא אדם יחיד אך עליו לשלב גורמים מקצועיים שונים במשרדו בכדי לעבוד ביחד בצורה הנכונה ביותר. על הצוות לדעת לתכנן, לחשב ולנתח כל שלב ושלב של הבניה- אדריכלות, תכנון נוף, מערכות אוויר, תאורה, מערכות חשמל, מערכות מיחזור מים, אשפה וכדומה. בכל אחד מאלה יש צורך ביועץ מוסמך שיחווה את דעתו וייתן דגשים ואלה יותאמו לדרישות של הבניה הירוקה ויבוצעו בהתאם תוך פיקוח של היועץ עצמו.

יועץ בניה ירוקה הוא חלק בלתי מפרד מצוות הפרויקט ולכן התשובה לשאלה מי צריך יועץ בניה ירוקה היא – כל יזם, קבלן ומנהל עבודה שמעוניינים בקבלת תו תקן ירוק לפרויקט שלהם ולקבל הכרה רשמית כמבנה ירוק.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן