עתיד הבנייה ירוקה בישראל: הצצה לפרויקטים מבטיחים בבנייה

עתיד הבנייה ירוקה בישראל: הצצה לפרויקטים מבטיחים בבנייה

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

כ-140 מגדלים של משרדים בישראל נמצאים היום בתהליך של קבלת אישור תו תקן ירוק של LEED שזהו תו התקן האמריקאי. תו התקן האמריקאי נחשב לתו התקן המחמיר ביותר בעולם בכל הנוגע לבנייה ירוקה ועם השנים עולה הביקוש לקבל את אותו תו תקן- גם אצל יזמים ישראלים.

עתיד הבנייה ירוקה בישראל: הצצה לפרויקטים מבטיחים בבנייה

מדובר בתו התקן המוכר ביותר בעולם כאשר מדברים על תחום הבניה הירוקה, והוא מתמקד בבניה באתרים קיימים, שימוש חסכוני ויעיל באנרגיה טבעית ומים, שימוש חסכוני בחומרי בניה ומשאבי בניה ואיכות סביבה בתוך ומסביב למבנה עצמו.

הבניה הירוקה מתחילה כאמור כבר בשלב התכנון ולכן כאשר המטרה היא לקבל הסמכה לתו התקן של LEED יש להקפיד על תכנון קפדני ומדויק שיעמוד בכל הסטנדרטים המחמירים.

היתרון של תקן LEED הוא לא רק עמידה בסטנדרטים המקומיים אלא פתיחת דלתות לעבודה עם חבורת בינלאומיות. יתרון זה גורם לרוב היזמים של בנייני משרדים שנבנים היום לתכנן אותם מראש עם ראייה ירוקה ובתכנון קפדני.

הצצה לפרויקטים מבטיחים בבניה ירוקה בארץ:

מגדל ‘שבעת הכוכבים’ בבני ברק – מדובר בבניין משרדים שבו 52 קומות והוא בתהליך של קבלת תו התקן האמריקאי לבניה ירוקה. בין הדרישות ניתן למצוא הורדה של זיהום האוויר על ידי שימוש בכלי תחבורה לא מזהמים כמו אופניים (הוספת חדר אופניים לעובדים בבניין), מערכת של טיהור אוויר מקומית וגם בריכה מיוחדת שמרכזת את מי הגשמים בכדי לעשות בהם שימוש חוזר.

פרויקט ‘אינפיניטי פארק’ ברעננה – פרויקט זה כולל 150,000 מ”ר שטח בנוי שמשלב בין תעשייה ומסחר. קבלני הבניה של הפרויקט שמעוניינים למשוך אליו חברות הייטק בינלאומיות הבינו שאחת הדרכים הטובות לעשות זאת היא לעמוד בתו התקן האמריקאי לבניה ירוקה. הפרויקט נבנה תוך חיסכון משמעותי בצריכה של אנרגיה ומים והתאורה במקום עוברת תהליך של שדרוג ותכנון אנרגטי יעיל על ידי שימוש במקורות אנרגיה טבעיים. המטרה היא לאפשר שיותר מ90% מהאור הטבעי יגיע לחללי המשרדים והחנויות במתחם מה שיחסוך יותר מ-10% בשימוש בתאורה המבוססת על חשמל.

התמונה מתוך אתר הפרוייקט: אינפיניטי פארק רעננה

 

פרויקט MILLENNIA בראשון לציון – בניין זה מתבסס על עיקרון הקיימות ונבנה על בניה קיימת ובכך חסך באופן משמעותי את השימוש במשאבי הטבע וצורך בחומרי בניה נוספים או פגיעה בסביבה הטבעית. ניתן למצוא במקום שטח ירוק נרחב, תאורה חכמה, מערכת לניטור אנרגיה, שימוש באור טבעי ביותר מ70% מהחללים, איסוף מים לצורך השקיה וחיסכון משמעותי בשימוש במים במתחם.

עמידה בתנאי תו התקן האמריקאי לבניה ירוקה LEED לא נועדו אך ורק בשביל החיסכון הכספי ומשיכת חברות בינלאומיות אלא מהווים שינוי משמעותי וחיובי בסביבת העבודה של דיירי המשרד.

הנתונים המתוך הכתבה: בנייה ירוקה בישראל? קפצנו לרגע לעתיד. תכף נשוב

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן