שיטות בניה ב2021 – סיכום שנתי

שיטות בניה ב2021 - סיכום שנתי

בית פרטי הוא חלומם של לא מעט ישראלים ומשנת 2015 אנחנו עדים לעלייה בבנייה צמודת קרקע. אנשים רבים מעדיפים להשקיע את ההון העצמי שלהם בבניה של מגורים עם חצר על קרקע פרטית מאשר לרכוש דירה או נכס יד שניה. בין אם מדובר בוילה, קוטג’ או בית דו משפחתי- יש ביקוש ולכן יש היצע, וכמה שיטות בניה שקיימות היום בשוק.

שיטות הבניה המוכרות והפופולאריות בישראל:

בין אם תבחרו בבניה קונבנציונלית, בניה קלה, בניה בבוץ או בניה בקלקר’ לכל שיטת בניה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

שיטת בניה קונבנציונלית

בישראל מדובר בשיטה של בניה בבלוקים אך בניה קונבנציונלית משתנה ממדינה למדינה בהתאם לאקלים המקומי.

  • היתרונות של השיטה הם שחומרי הגלם נפוצים וזמינים. כמו כן הם עומדים בתקנים וכמעט כל קבלני הבניה מכירים את השיטה ויודעים לעבוד לפיה.
  • החסרונות הם שלצורך בניה איכותית יש צורך בבלוקים תרמים אך הבלוקים התרמיים יקרים יותר מהבלוקים הרגילים וחומרי החיבור יקרים גם הם.

שיטת בניה קלה

מדובר בבניה רגילה לכל דבר ועניין לא קלה או פשוטה יותר מבניה רגילה אבל חומרי הבניין הם אלה בעלי המשקל הנמוך והקל מה שמשווה לשיטה את שמה. חומרי הבניה יהיו החומרים הזמינים באותה מדינה – עץ, גבס, איסכורית ובטון קל.

  • היתרונות של השיטה הם שהפירוק קל וניתן למחזר את חומרי הבניה וגם שינויים בתוך המבנה ניתן לבצע יחסית בקלות.
  • החיסרון העיקרי הוא המחסור בבעלי מקצוע שיודעים לבצע את סוג הבניה ואת התיקונים בהמשך בשיטת בניה זו.

שיטת בניה בבוץ

שיטת בניה ישנה ומוכרת שבה נעשה שימוש בחומרים לא מעובדים כמו בוץ וקש.

  • היתרון הוא שחומרי הגלם זמינים בכל מקום
  • החסרונות הם מעט מאוד חברות בניה מציעה את סוג הבניה הזה והעלויות יקרות יותר בהתאם.

שיטת בניה בקלקר

שיטת בניה שמטרתה לשמר את הבידוד בצורה מקסימלית. הקירות בנויים מלבני קלקר חלולות בשילוב מוטות פלדה ולתוכן יוצקים בטון. את המעטפת של הקלקר משאירים לאחר יציקת הבטון והן הופכות למעטפת בידוד בשני צדדיו.

  • היתרונות הצורך בפחות אנשי מקצוע בתהליך הבניה- הפחתה באופן משמעותי בכוח האדם. כמו כן תבניות הקלקר מאפשרות תהליך בנייה קצר ופשוט יותר מרוב תהליכי הבניה המקבילים.
  • החסרונות גם בשיטת בניה זו יש מחסור בקבלני בניה שמכירים אותה ויכולים להיות זמינים לבצע בניה ולאחר מכן תיקונים. כמו כן הבידוד עשוי אמנם מקלקר אך בתוכו יש בטון ובכדי לבצע שינויים או תיקונים יש צורך בבעל מקצוע שיודע לנסר בבטון מבלי לפגוע במעטפת הבניין.

צוות יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית בפרויקט. אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות האפשריים להשקעה הכספית הרצויה מטעם החברה, היזם או מנהל הפרויקט ובעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישורי הבניה הירוקה תחת כל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי. השאירו פרטים להצעת מחיר ונחזור אליכם בהקדם. כמו כן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן