העתיד בבניה הירוקה כבר כאן

העתיד בבניה הירוקה כבר כאן

וכשאנחנו אומרים כאן, אנחנו מתכוונים לכאן מתחת לאף שלנו, בישראל, בארסוף.

אחד מהאתגרים הגדולים של חברות ומפתחי פטנטים הקשורים לעולם הבניה הירוקה הוא פיתוח מוצרים אשר סך השימוש בהם יוביל ל “צריכה אנרגטית אפסית”.

משמעות המושג הזה, שנשמע הרבה בהקשר לבניה ירוקה, הוא בעצם צמצום מקסימלי של ייצור האנרגיה הנגרמת כתוצאה משימוש באלמנטים שונים במבנה. דוגמה פשוטה לכך שמיושמת רבות בבניה בישראל היא התקנת חוות פאנלים סולארים בשטח נרחב במבנה כדוגמת גג או חצר.

הפאנלים הסולארים מייצרים אנרגיה מקרינת השמש ומחליפים באופן אוטומטי חלק מכמות החשמל הנצרכת במבנה.

העתיד בבניה הירוקה כבר כאן
יועץ בניה ירוקה

בפרויקט פרטי המוצג כאן, ניתן לראות את התוצאה שהתקבלה כאשר החליטו האדריכל ובעלי הבית ללכת עם האמונה שלהם עד הסוף. לבנות בית אשר מייצר יותר אנרגיה מאשר הוא צורך.

כאשר מדובר בפרויקטים קבלנים גדולים יותר, יזמים, מנהלי עבודה ומפקחים מעדיפים בדרך-כלל להגיע לדירוג האנרגטי המינימלי הנדרש על-פי התקן הישראלי לבניה ירוקה (ת”י 5281).

יחד עם זאת ניתן לומר שבערים רבות ובניהן תל אביב הולכת וגוברת המודעות לצורך בבניה ירוקה כתנאי מינימלי עבור לקוח הקצה העתידי.

הפאנלים הסולארים מייצרים אנרגיה מקרינת השמש ומחליפים באופן אוטומטי חלק מכמות החשמל הנצרכת במבנה מזה המתקבל על-ידי חברת החשמל בזה המופק באופן עצמאי.

כדי להגיע לניצול אנרגטי גבוה במבנה כלשהו מספיק לעתים קרובות לתכנן ביעילות את המבנה העתידי, להתחשב בכיווני הרוחות באזור בו ממוקם הפרויקט, לחשב את גודל הפתחים במבנה בהתאם לשושנת הרוחות ולבצע חישובי קרינת השמש המתקבלת על המבנה.

אנחנו ב EVERGREEN (אוורגרין) מבטיחים לתת לכם מענה מקצועי ויעיל בין אם מדובר בפרויקט פרטי ואתם “מחבקי עצים” ובין אם אתם יזמים או מנהלי פרויקטים שמחפשים יעילות, מקצועיות, עמידה בלוחות זמנים ותקציב ייעודי.

יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN (אוורגרין) ישמחו ללוות אתכם בתהליך משלב הוצאת ההיתר ועד לשלב האכלוס.

חברות, אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל תהייה או בעיה ונשמח לענות על כל שאלה.

**לקריאת סקירה מלאה על הפרויקט מוזמנים להיכנס ללינק באתר עיתון “הארץ” ולקרוא את הכתבה מאת נעמה ריבה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן