איך אפשר לשפץ את הבית בעזרת בניה ירוקה

איך אפשר לשפץ את הבית בעזרת בניה ירוקה

כאשר מדברים על בניה ירוקה לרוב מתכוונים לפרויקטים חדשים שהחלו בשנים האחרונות ונבנים לפי עקרונות הבניה הירוקה.

עם זאת חשוב שתדעו שניתן להתאים את הבניה הירוקה גם למבנה קיים, יותר נכון- להסב מבנה שכבר נבנה לבניין ירוק על ידיד התאמתו לעקרונות הבניה הירוקה וקבלת תו תקן 5281. אם אתם מתכננים לשפץ את הבית שלכם כדאי לבדוק את האפשרות לעשות אותו ירוק יותר ולחסוך באופן משמעותי.

שיפוץ הבית לפי תו תקן 5281 של בניה ירוקה:

במידה ונכנסים לתהליך של שיפוץ ומעוניינים לבצע שיפוץ בעזרת בניה ירוקה ולקבל תו תקן 5281 יש לעמוד בכמה תנאים:

-גודל החלל אותו משפצים עולה על 50 מ”ר.

-התוספת אינה יותר מ 50% משטח הבניין הקיים.

-עיצוב מחדש.

-החלפת הצנרת והמעטפת של הבניין.

ברגע שנעשית החלפה במעטפת של הבניין- חלונות, רצפות, גגות וחידוש המערכות בו- תאורה, מיזוג אוויר ומערכות מים יש סיכוי גדול יותר לעמוד בתו תקן 5281 ולהפוך את המבנה למבנה ירוק.

למה חשוב להפוך בניין קיים לבניין ירוקה?

בניה ירוקה היא חסכונית יותר, בריאה יותר וידידותית יותר לסביבה. אם כבר מבצעים תהליך שיפוץ וניתן בקלות וביעילות לשדרג את הבניין לצורך חיים טובים בריאים וחסכוניים יותר- אז השאלה היא לא למה כן אלא למה לא?

-מבנה ירוק הוא מבנה חסכוני יותר לדיירים. יש ניצול מקסימלי של משאבים קיימים והוצאות מינימליות על אנרגיות מעבר.

-מבנה שנבנה או לפי העקרונות של בניה ירוקה הוא מבנה שיהיה קל יותר למכור אותו וגם ערכו יהיה גבוה יותר מנכס שנבנה בבניה רגילה.

-מבנה ירוק הוא מבנה בריא יותר למי שמתגורר בו וגם טוב יותר לסביבה הטבעית בו ופוגע בה באופן מינימלי אם בכלל.

המודעות לבניה ירוקה וגם האפשרות לשיפוץ ירוק של מבנה קיים הולכת וגוברת ויותר יזמים וקבלים וגם אנשים פרטיים מעוניינים לבנות מראש מבנה שעומד בדרישות בניה ירוקה או לשפץ מבנה קיים ולקבל תו תקן של בניה ירוקה.

חשוב לציין שבתהליך של שיפוץ ירוק, ממש כמו בתהליך של בניה ירוקה משלב התכנון של המבנה יש להיוועץ וגם לשכור ליווי של אנשי מקצוע שמוסמכים לבניה ירוקה.

קבלת תו תקן ירוק ממכון התקנים הישראלי מחייבת ליווי מקצועי של מלווה בניה ירוקה ומפקח בניה ירוקה ולוודא שכל תהליך השיפוץ עומד בתנאים של בניה ירוקה, חסכוני ושומר על איכות הסביבה ובריאות הדיירים של המבנה שעובר שיפוץ. לצורך כך יש לפנות לאנשי מקצוע רלוונטיים המומחים בתחום להיוועץ איתם לפני תהליך השיפוץ וגם לשכור את השירותים שלהם לתהליך עצמו.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן