באיזה שלב בתכנון פרויקט בניה – פונים לייעוץ סביבתי?

ייעוץ סביבתי לפרויקט בניה ירוקה

תכנון והוצאה לפועל של פרויקט בניה מכל סוג שהוא הינו תהליך מורכב שיכול להיות גם ארוך ומסובל. יש קבלנים וקבלני משנה וגם עובדים בשטח וגורמים חיצוניים ולכן חשוב שכולם יעבדו ביחד. כאשר מדובר בסוג פרויקט בניה ירוקה יש צורך ביועצים נוספים שלא תמיד חובה בפרויקטים שאינם ירוקים כגון יועץ סביבתי.  מה התפקיד שלו, מתי הוא נכנס לתמונה ולמה הוא כל כך חשוב?

מה זה ייעוץ סביבתי?

אדריכלות ירוקה היא כבר לא דבר חדש בתחום הבנייה ובהתאם לחוק כל מבנה חדש שמוקם צריך לעמוד בתו תקן של בניה ירוקה. בכדי לקבל את אותו תו תקן יש צורך ביועצים רלוונטיים כגון יועץ סביבתי שתפקידו לבדוק את ההשפעה של כלל פרויקט הבניה ושל כל תהליך בתוכו על הסביבה – מאיכות האוויר ועד איכות המים.

למה צריך יועץ סביבתי?

יזם הפרויקט שמחליט להקים פרויקט בניה ירוקה הוא זה שבוחר את היועצים שיעבדו איתו וכחלק מהיועצים עליו גם לבחור יועץ סביבתי. ברוב הפרויקטים מדובר בחברת ייעוץ סביבתי אשר תעבוד עם הקבלן משלבי התכנון של הפרויקט ועד קבלת המפתח של הדיירים ויעקבו אחר כל שלבי ההוצאה לפועל של הפרויקט והשפעתו או חוסר השפעתו על הסביבה בה הוא נבנה.

באיזה שלב בתכנון של פרויקט בניה ירוקה נכנס ייעוץ סביבתי?

מכיוון שמדובר באחד מהשלבים החשובים ביותר בפרויקט הוא נכנס כבר בשלב של התכנון המקדים בדיקת ההיתכנות של הפרויקט הספציפי. בשלב המקדים הזה חברת ייעוץ סביבתי תפקידה לאסוף את כל המידע הקיים על האתר בו מעוניינים לבצע את הבנייה, את ההגדרה הסביבתית שלו, ואת ההשפעה הפוטנציאלית של תהליך הבניה ולאחר מכן קיום הפרויקט על הסביבה. כל זאת יעשה בהתאם לתקנים לבניה ירוקה.

ברגע שהיועץ הסביבתי הוא חלק מהשלבים המוקדמים של תכנון הפרויקט אפשר להשתמש במידע שאסף בכדי לקבל החלטות נכונות ומדויקות יותר בנוגע לתכנון ופיתוח הפרויקט ולמזער את ההשפעות הסביבתיות בתהליך הבניה כולל תכנון נכון לאחר שהמבנה כבר מאוכלס.

קיימת חשיבות רבה של בחירת חברה העוסקת במתן של ייעוץ סביבתי כבר בשלבי התכנון המוקדמים של פרויקט בניה ירוקה שכן כך ניתן למנוע מראש שינויים יקרים במהלך הפרויקט או עיכובים בהמשך הדרך. יועץ סביבתי יכול לגלות רגישויות או נקודות תורפה שיש לטפל בהן בהתאם לסוג הפרויקט והתקנות המקומיות והדרישות של הרשויות ולחסוך ליזמים ולקבלנים זמן יקר וכסף רב.

איך תבחרו את היועץ הסביבתי?

מכיוון שחשוב מאוד שהפרויקט יצליח ויצא לפועל אך חשובה לא פחות ההשפעה הסביבתית שלו יש צורך לבחור יועץ סביבתי בעל מומחיות בהתאם לסוג הפרויקט וגם ניסיון בשטח. בחרו יועץ סביבתי שיש לו את הכישורים המקצועיים הרלוונטיים, הבנה של סוג הפרויקט והכרה עם הרשויות המקומיות וסוג השטח בו אתם מתכננים להקים את הפרויקט בכדי שיוכל ללוות אתכם כבר משלב ההיתכנות של הפרויקט ועד שהוא כבר מאוכלס בפועל.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן