האם בניה ירוקה היא בנייה יקרה יותר?

האם בניה ירוקה היא בנייה יקרה יותר?

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

אם החלטתם לבנות את הבית בבנייה ירוקה או לשפץ אותו בשיפוץ ירוק אז דעו לכם שלא רק שלא מדובר בבנייה יקרה יותר אלא בבניה הרבה יותר חסכונית. בניה ירוקה או שיפוץ ירוק חוסכים לבעלים של המבנה את העלויות וגם את המשאבים שבהם משתמשים בתהליך הבניה או השיפוץ.

רוב הפעולות הן חסכוניות וזולות יותר ואלה היקרות באופן משמעותי כמו לדוגמא בידוד של מעטפת הבית הן פעולה חד פעמית שתחסוך רבות בעתיד ולכן היא עדיין משתלמת לביצוע.

בניה ירוקה – חיסכון של אנרגיה:

בניה ירוקה או שיפוץ ירוק הן דרך לנצל את כל המשאבים הקיימים מבחינה טבעית מסביבנו בכדי לייעל את איכות הבנייה, לחסוך בעלויות ולפגוע כמה שפחות בטבע בזמן הבניה ולאחריה. כבר בשלב התכנונים של הבניה בודקים איפה ואיך אפשר לחסוך באנרגיה כמו ביצוע בידוד תרמי למעטפת של הבית כדי לשמר חום וקור בתוך הבית בהתאם לעונה, בניה בהתאם לשמש בכדי לנצל את האנרגיה שלה בחימום ובתאורה וגם התקנה מראש של מערכות חסכוניות.

כיום ניתן להתקין בכל בית מערכת מים, מערכת חשמל ומערכת גז חסכונית וירוקה יותר, ולהשתמש בחומרים ירוקים בתוך הבית החל מבחירת צבע ירוק לקירות ועד בחירת מוצרים אקולוגיים וממוחזרים לעיצוב פנים של הבית.

האם בניה ירוקה היא בנייה יקרה יותר?
האם בנייה ירוקה יקרה יותר

בניה ירוקה – ניצול של הזדמנויות:

במידה ומדובר בשיפוץ ירוק ולא בבניין שמראש תוכנן ונבנה בבניה ירוקה השיפוץ מתבצע תוך ניצול הזדמנויות. אלא יכולות כאמור להיות יקרות לביצוע אבל תחסוכנה בעתיד הרבה הוצאות ותהפוכנה את הבית לירוק יותר. צביעה של הבית, החלפת מוצרי החשמל הקיימים במוצרי חשמל חסכוניים, החלפת החלונות בבית לחלונות אטומים יותק, שדרוג מערכת המיזוג, החלפת דוד המים החשמלי בדוד מים על בסיס גז ועוד.

כל הפעולות של השיפוץ מבוססות על ניצול ההזדמנויות הקיימות והגדלת השימוש הירוק בבית כלומר- הפחתת הצריכה של המשאבים בדירה בכדי לחסוך בהוצאות לאחר מכן.

כאשר בונים בית ירוק או משפצים בית בכדי להפוך אותו לירוק משתמשים בכל נתוני הטבע העומדים לרשותנו בכדי לנצל אותם בצורה הטובה ביותר- ניצול כמה שיותר של אור השמש הטבעי מבחינת חימום ומבחינת תאורה, ניצול האוורור הטבע בכדי לבחור הצללה נכונה בכל עונה. ביצוע בידוד תרמי של הגג ושל הרצפה ושל המעטפת הכללית של הבית.

חלק מהפעולות הן יקרות יותר מכיוון שמדובר בהרבה עבודה ובשימוש בחומרים יקרים אבל מדובר בעלות שמתקזזת באופן שוטף לאחר זמן קצר עם העובדה שדיירי הבית יצרכו פחות אנרגיה ופחות משאבים ביום יום.

במידה והחלטתם לבצע שיפוץ ירוק מומלץ להיעזר באנשי מקצוע המתמחים בבניה ואדריכלות ירוקה.

יועצי בניה ירוקה של EVERGREEN (אוורגרין) ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן