החדשנות בשימוש תקן 5281 בבנייה ירוקה

החדשנות בשימוש תקן 5281 בבנייה ירוקה

פרק החדשנות בתו תקן 5281 לבניה ירוקה הוא אחד המשמעותיים כאשר עוסקים בבניה ירוקה. הטמעה של שיטות חדשות ופיתוח טכנולוגיות חסכוניות מזכה בניקוד גבוה ומהווה תמריץ לקבלנים ויזמים לתכנן פרויקטים ירוקים וחדשניים. הפרק מאפשר גמישות מחשבתית ויצירתיות ברעיונות ומעודד פיתוחים טכנולוגיים עם האפשרות להוסיף אותם כחלק מתו התקן בעתיד.

בבנייה ירוקה הדגש הוא שימוש בחומרי בניה ידידותיים לסביבה שהייצור שלהם לא דורש אנרגיה רבה ושאינם פוגעים בסביבה או פוגעים בה בצורה מינימלית. כמו כן העדיפות היא להשתמש בחומרי בניה מקומיים בכדי לחסוך זיהום אוויר ועלויות שינוי. בחירה מושכלת ונכונה של חומרי בניה ביחד עם בניה חדשנית והטמעת טכנולוגיות חדשניות מעלות בכמה רמות את הפרויקט הנבנה ומהוות צעד נוסף אל עתיד ירוק יותר.

פיתוח מתמיד של שיטות חדשות

ככל שעולה המודעות להשפעה של תהליכי הבנייה על הסביבה בתוך המבנה ומחוצה לו עולה הצורך והדרישה בפיתוח שיטות חדשות וחדשניות לבניה הירוקה. מערכות חסכוניות באנרגיה, חללים שמסתמכים על אור טבעי ובניה ידידותית, לדייק – כל אלה מתבססים על תו התקן 5281 אך פרק החדשנות הוא תוספת. כל שיטה, דרך ומערכת חדשה שתספק ערך מוסף למבנה ותוכל להיות חלק אינטגרלי בכלל הבניה הירוקה.

הפיתוחים הטכנולוגיים הרבים ביחד עם דרכי פעולה חדשות ואפקטיביות הביאו תוצאות עד כה וממשיכים להביא תוצאות של שימור אנרגיה ומיחזור מים. תכנון והטמעת אותן מערכות עוד לא הוכנסו כסעיף בתוך תו התקן עצמו אך מופיע בפרק החדשנות ומהווה חלק מרכזי וחשוב בו.

בחירת חומרי גלם מתאימים ותכנון ראשוני של המבנה תוך הטמעת מערכות ונקיטת פעולות שמטרתן לצמצם פגיעה בסביבה והגדלת השימוש באנרגיה הטבעית ובמשאבים הקיימים- אלה מהווים את היסוד של פרק החדשנות. מבין כל הפרקים מדובר בפרק שנועד לעודד את היזמים לא רק לעמוד בתו תקן 5281 לבניה ירוקה אלא לנסות לפתח שיטות נוספות בכדי לשפר ולייעל את הבניה הירוקה ולהגדיל את הניקוד שלהם תוך כדי עשייה.

מכיוון שבשנה וחצי הקרובות כל מבנה שיתוכנן או יוקם יידרש לעמוד בתנאי התקן הישראלי 5281 לבניה ירוקה וחלק מהמבנים אף בתו התקן האמריקאי המחמיר תקן LEED, חשוב לא רק לדעת את הדרישות של התקן אלא איך אפשר להוסיף ולייעל אותן.

גם מבנים קיימים ידרשו להתאים את עצמם לבניה הירוקה שבעתיד הלא רחוק תיחשב הסטנדרט של הבניה בארץ ובעולם בכלל, ולכן מדובר בהזדמנות פז של יזמים וקבלנים למצוא דרכים חדשות וחדשניות לייעול הבניה הירוקה, לפתח טכנולוגיות בהתאם ולשלב אותן בתהליך הבניה הירוקה. כך יוכלו גם לצבור ניקוד בפרק החדשנות, גם לשפר פלאים את איכות הסביבה ואיכות המגורים במבנה וגם להכניס את השיטות והטכנולוגיות שפיתחו כחלק מתו התקן בעתיד.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן