מה הקשר בין אקוסטיקה לבניה ירוקה?

הקשר בין אקוסטיקה לבניה ירוקה (1)

בתכנון ובניה של פרויקט בנייה ירוקה אשר צריך לעמוד בתו תקן בניה ירוקה, יש צורך ביועצים ואנשי מקצוע שלא הכרנו בעבר ותפקידים חדשים אך חשובים. כחלק מהתכנון וההקמה של הפרויקט יש לקחת בחשבון פרמטרים רבים של שמירה על הסביבה ומזעור ההשפעה הסביבתית בזמן הבניה ולא פחות חשוב – לאחר סיומה. כחלק מזה נכנס יועץ אקוסטיקה שתפקידה לדאוג להשאיר את הרעש בחוץ ואת השלווה ואיכות החיים בפנים.

למה צריך יועץ אקוסטיקה בבניה ירוקה?

על מנת לבנות לפני עקרונות הבניה הירוקה המפורטים לפי ת”י 5281, יש צורך ביועצים רלוונטיים ואנשי מקצוע עם מומחיות בתחום הבניה הירוקה לצורך ליווי וייעוץ במהלך הפרויקט. אחד מהם הוא, כאמור, יועץ אקוסטיקה. אחד מהעקרונות הבסיסיים והמרכזיים של בניה ירוקה היא לספק לדיירים בפרויקט שלווה ושקט ולצורך כך יש להשאיר את הרעש בחוץ וכאן נכנסת לתמונה חשיבות האקוסטיקה.

האוכלוסייה שהולכת וגדלה ופתרונות הדיור שיש להתאים לה הביאו למצב בו בונים במקומות הומי אדם או ליד כבישים ראשיים ומסילות רכבת – הרבה יותר מבעבר. אך לא צריך להרחיק לכת במחשבות על רעש חיצוני רועש במיוחד – מספיק רעש מהשכנים הצמודים או מאנשים שמסתובבים ברחוב בכדי להרוס את השלווה ולהפר את השקט בתוך הבית שלכם.

תכנון נכון בכל פרויקט בנייה ירוקה שמעוניין לקבל תו תקן בניה ירוקה צריך גם להתחשב באקוסטיקה, החל מתכנון ראשוני שבו מסדרים נכון את החללים במבנה ודרך בחירת חומרי בניה שמבודדים היטב את הקירות את החלונות ואת הדלתות.

יועץ אקוסטיקה אחראי למציאת פתרונות הבידוד המתאימים:

בייעוץ אקוסטיקה בתהליך של בנייה ירוקה, יש צורך להתאים את הפתרון האקוסטי לסוג המבנה ולמיקום שלו. מבנה שרחוק מרעשים חיצוניים יצטרך בידוד אחר ממבנה שממוקם במרכז העיר ובמרכז הרעש. לכן חשוב לתכנן כבר בתכנון האדריכלי את גובה התקרה, כמות הטיח שיש צורך לשלב בקירות לצורך “בליעה” של הרעש, שימוש בבלוקים לבידוד, הוספת שכבות של חול או אוויר כלוא במידת הצורך, זיגוג כפול בחלונות, שימוש בעץ מלא ועוד. המשימה העיקרית והחשובה ביותר של יועץ אקוסטיקה היא להתאים את הפתרון המתאים ביותר למצב תוך שמירה על עקרונות ת”י 5281.

דוגמאות לפתרונות אקוסטיקה בבנייה ירוקה: גג ירוק המשמש כמבודד נפלא וטוב לסביב, שימוש ברכיבים טבעיים וממוחזרים כחומרי גלם בבידוד (צמר סיביב קנאביס וגומי ממוחזר). בנוסף, חשוב מאוד להיוועץ ביועץ אקוסטיקה בזמן התכנון האדריכלי ועיצוב הפנים של כל דירה ודירה בבניין – תכנון נכון של המעברים, הצברת הרהיטים במקומות נכונים בבית לצורך הפחתת ההד ועוד שלל פתרונות יצירתיים.

לסיכום, גם אם עד כה לא חשבתם שמניעת רעש קשורה לבנייה ירוקה הרי שעכשיו גיליתם דבר מה חדש וחשוב – לא מוותרים על יעוץ אקוסטיקה בבניה ירוקה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן