יועצים לבניה ירוקה בירושלים

במידה ואתם מתכננים פרויקט בניה בירושלים – בין אם עבור מגורים, מסחר ומשרדים, חינוך, או כל ייעוד אחר – יתכן שהמבנה שלכם יהיה מחויב לעמוד בת”י 5281 – תקן בנייה ירוקה. במאמר זה נסביר לכם כל מה שצריך לדעת על התקן, למי כדאי לפנות ומה חשוב לברר לפני שמתחילים פרוייקט בניה בירושלים. 

מה היא בעצם בניה ירוקה?

בניה ירוקה היא שם כולל למושג המתאר גישה סביבתית ותקנות בהן צריכים לעמוד, בכדי לקבל את האישור עבור עמידה בתקן בנייה ירוקה 5281. המטרה היא לייצור פרוייקט ירוק יותר, חסכוני יותר, עם מינימום השפעה שלילית על הסביבה וכן תכנון לטווח הרחוק של מבנים שיתפעלו בצורה ירוקה וחסכונית.

מה הוא תקן בנייה ירוקה 5281?

תקן בנייה ירוקה 5281 הינו תקן ישראלי המכיל את הדרישות המחייבות על מנת שהפרויקט יעמוד בתנאי סף סביבתיים מינימליים.

התקן בנייה מתייחס ל-9 קטגוריות: אנרגיה, קרקע, מים, חומרים, בריאות ורווחה, פסולת, תחבורה, ניהול אתר הבנייה וחדשנות. 

מטרת ת”י 5281 היא להביא לכך שמבנים חדשים ישולבו בצורה המיטביות עם הסביבה – זאת על ידי שימוש בחומרים בעלי תו תקן ירוק, התייחסות לתקן לבידוד תרמי (ת”י 1045), התייחסות  לדירוג אנרגטי (ת”י 5282) ועוד.  

מה הוא דירוג אנרגטי של דירה?

דירוג אנרגטי של דירה מסתמך ומתבסס על תקן 5282. דירוג זה, המוכר גם בשם דירוג בניינים לפי צריכת אנרגיה, מדרג את המבנה לפי צריכת האנרגיה שלו – בין אם מדובר במשרדים, מגורים, או מבנים עם פונקציות אחרות. קביעת גובה הדירוג מתייחס לפתחים בבניין, חומרי הבנייה, חומרי גמר, הפניות המבנה ומרכיבי מעטפת נוספים. הנתונים המתקבלים מציגים את דירוג ויעלות הדירה והמבנה ביחס לצריכת האנרגיה הכוללת.. 

מי צריך ייעוץ בניה ירוקה או ייעוץ סביבתי?

כל פרויקט בניה שהוא, בין אם הוא פרויקט למגורים, מלונאות דיור מוגן או ייע  חינוך, או ייעוד אחר – בדרישות המתווה של תקן בנייה ירוקה 5281, יש צורך ב ייעוץ בניה ירוקה  ייעוץ בניה ירוקה וייעוץ סביבתי של חברת EVERGREEN כולל ליווי צמוד, הצעות ייעול ופיקוח על התהליך קבלת התקן 5281 מתחילתו ועד סופו.

איך בוחרים ייעוץ בניה ירוקה או ייעוץ סביבתי?

בכדי לבחור ייעוץ בניה ירוקה או ייעוץ סביבתי בצורה חכמה, שתביא אתכם לתוצאות מצוינות ותקל על התהליך כולו – בחרו בחברה מנוסה ומהימנה כמו EVERGREEN  חשוב כי החברה תציע לכם צוות מקצועי של מומחים בתחום, המכירים את עולם הבניה הירוקה כמו את כף ידם, מנוסים במגוון פרויקטים, ויכולים לעזור לכם להתנהל בתהליך מול הבירוקרטיה המורכבת בצורה חלקה ופשוטה וללא סיבוכים מיותרים. 

אולי יעניין אותך גם:

 » המדריך השלם לבנייה ירוקה
 » מדריך דירוג אנרגטי – לקבלן בנייה
 » מדריך בניה ירוקה לייזם הפרטי

לסיכום

פרויקטים של בניה ירוקה בירושלים, אשר מחויבים לעמוד בתקן 5281 וכן בדירוג אנרגטי של מבנה, צריכים להעסיק ייעוץ לבניה ירוקה כמו חברת EVERGREEN מתחילת תהליך התכנון, בשביל לוודא שהמבנה עומד בכל קטגוריות התקן ומבטיח עמידה בדרישות התקן ללא עליות מיותרות.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן