כיצד יועץ הידרולוגיה יסייע לך בפרויקט בנייה ירוקה?

הידרולוגיה בבניה ירוקה

קשה להתעלם בעידן הנוכחי ממצבו של כדור הארץ – מדענים מתריעים שוב ושוב מפני הסכנות של ההתחממות הגלובלית, מים הופכים להיות משאב נדיר, ורק לפני חודשיים הודיע ארגון הבריאות העולמי על כך שמגפת הקורונה היא כבר לא מצב חירום בינלאומי. עם זאת, רבים מאיתנו מתקשים לשנות את ההרגלים ולסגל אורח חיים ירוק, שייטיב לא רק איתנו, אלא גם עם כדור הארץ. בדיוק בשביל זה הוקמה חברת אוורגרין יועצים – יש מישהו שיחשוב על הכלל בשבילכם.

מים יכולים גם להזיק לסביבה

כמו שאנחנו צריכים מים כדי להתקיים, גם הסביבה שלנו צריכה מים כדי להתקדם. מים מגיעים ממשקעים (גשם, שלג) ומצטברים בתהומות, בקרחונים ובמעיינות – תלוי בטמפרטורה. כשאין לאדמה את היכולת לספוג את המים שזורמים עליה, המים זורמים על פניה. מים אלה קרויים מי נגר. כשהמים הללו מגיעים מהמשקעים וזורמים על פני האדמה, אלה קרויים “מי נגר עילי”, וזה לא בהכרח דבר טוב כמו שזה נשמע – הצטברות של מים כאלה יכולה להביא לשחיקה של הקרקע ולהפריע למערכות אקולוגיות עדינות. ניהול מי נגר עילי בצורה אופטימלית יכול לתרום לסביבה לאין שיעור. דוח מי נגר עילי שפורסם בשנת 2008 אף ציין שמי נגר עילי באזורים עירוניים פוגעים קשות באיכות המים.

אז מה עושים?

בדיוק כדי להעלות את המודעות לתופעה, וכדי להילחם בה בשביל האזרחים, קמה חברת אוורגין יועצים. מטרתה היא לאפשר למשפחות ברחבי הארץ לחיות בבתים שיצמצמו את זיהום המים והסביבה. החזון הוא הקמה של ערים ירוקות, שבהן המים, האוויר והקרקע – כולם נקיים יותר. השאיפה היא לערים אקולוגיות, בריאות יותר, שבהן גרות משפחות שנהנות מהסביבה הירוקה.

הצעד הראשון – ייעוץ הידרולוגי

למי שלא יודע, תפקידו של יועץ הידרולוגיה הוא לחקור את כל מה שקשור למים, מעל האדמה ומתחת לאדמה. בשנים האחרונות יועצים הידרולוגיים הם חלק בלתי נפרד בהקמה של פרויקטים, ועל אחת כמה וכמה פרויקטים ירוקים. היועץ ההידרולוגי מכין דוח הידרולוגי, המפרט את הקשר בין המים לקרקע בסביבת הפרויקט. מאז שכונן תקן 5281 לבנייה ירוקה, שהורחב ב-2011, הורחבה גם ההתייחסות לתפקיד של המים ביצירת זיהומים ובפגיעה בסביבה. כאן נכנסו היועצים ההידרולוגיים לתמונה – כדי לספק תמונת מצב אקולוגית לכל מי שמעוניין בחיים ירוקים יותר, והיום, על כולנו להיות מעוניינים בזה.

אם לא בשבילכם, אז למען כדור הארץ

כמעט לכל פעולה שאנחנו עושים יש השפעה שלילית על הסביבה. קל לנו לשכוח את זה ביומיום השוטף. בנייה ירוקה הופכת יותר להכרח מאשר לאופציה, ולו רק בגלל מצבו המתדרדר של הכוכב היחיד שאנחנו יכולים לחיות עליו. אם כבר אנחנו מנהלים אורח חיים שפוגע בו כל כך, אולי כדאי לעשות את זה מתוך בית שהבנייה שלו ידידותית לסביבה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן