כיצד משתלב יועץ תרמי בתחום הבניה הירוקה?

כיצד משתלב יועץ תרמי בתחום הבניה הירוקה?
במהלך השנים האחרונות חל שינוי של ממש בתהליכי הבנייה בעולם הן בהיבט של חומרי הבניה אותם בוחרים לפרויקטים והן בהיבט של מערכות המרכיבות אותם כמו מערכת הבידוד, מערכת האיטום, המים והחשמל. הפעם בחרנו להתמקד במערכת הבידוד ולהסביר כיצד משתלב יועץ תרמי בתחום הבניה הירוקה?
 
מה תפקידו של יועץ תרמי?
תפקידו של יועץ תרמי כחלק בלתי נפרד מתחום הבניה הירוקה הוא לבצע חישובים בהתאם לתקן ת“י 5282 ותקן ת“י 1045 שמאפשרים לפרויקט המתכונן לעמוד בכל הדרישות התרמיות. תקנים אלה מציבים רף או דירוג תרמי בו המבנה יהיה חייב לעמוד.
היועץ מבצע ניתוח תרמי של המבנה על ידי שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים ונותן המלצות שמטרתן לשפר את התפקוד התרמי במבנה. לאחר הניתוח התרמי הנעשה במגוון סימולציות ומודלים ממוחשבים מציג היועץ התרמי דו“ח תרמי. הדו“ח מפרט כיצד הפרויקט יוכל לשמר אנרגיה ולייצר מעטפת מבנית המסייעת ליצור אקלים נוח בחלקו הפנימי של החלל תוך שימוש בחומרי בנייה ייחודים עבור כל פרויקט.
 
היועץ מבצע ניתוח תרמי של המבנה על ידי שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים ונותן המלצות שמטרתן לשפר את התפקוד התרמי במבנה. לאחר הניתוח התרמי הנעשה במגוון סימולציות ומודלים ממוחשבים מציג היועץ התרמי דו“ח תרמי.
למעשה, הדו“ח סוקר, מזהה וממפה מאפיינים תרמיים שונים במבנה כמו למשל מהי קרינת השמש הפוגעת בחלק החיצוני של המבנה, מהי המסה התרמית של הקירות, איך חומרי הבניה משפיעים על תהליכים תרמיים ועוד. לדו“ח זה חשיבות רבה, שכן הוא מספק את כל המידע המאפשר לשמר את האנרגיה של המבנה.
את הדו“ח מעביר היועץ התרמי ליזם, לאדריכל ולמלווה הבניה הירוקה. יש רשויות מקומיות או עיריות אשר דורשות עמידה בדירוג מסוים כדי שניתן יהיה להוציא את הפרויקט לפועל.
לסיכום, תכנון ממוקד מסייע לעמוד בכל התקנים, לעמוד בדרישות ולהוציא את אישורי הבניה הירוקה לפעול.
יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN (אוורגרין) ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט.
בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.
אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים – בכל שאלה אנחנו כאן.
אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן