מהו אוגדן בניה ירוקה?

לאחר שנכנס לתוקף החוק המחייב שכל מבנה ובניין שמוקם מחודש מרץ 2022 יהיה בעל תו תקן של בניה ירוקה 5281, יש צורך בהכנסת אנשי מקצוע שלא היו נוכחים בהרבה מאוד פרויקטים קודם לכן כגון יועץ בניה ירוקה. 

בבתים הפרטיים ניתן לראות שינוי לטובה – כבר משלב הבניה לפי עקרונות הבניה הירוקה, למרות שאינם מחויבים על פי חוק לבנות לפי תו התקן הישראלי לבנייה ירוקה.

אוגדן בניה ירוקה ובתים פרטיים שנבנים לפי עקרונות הבניה הירוקה

עיריות רבות מקדמות את נושא הבניה הירוקה ומעודדות גם את דיירי הבתים הפרטיים לתכנן ולבנות אותם לפי עמידה בתו התקן הירוק, ככל שניתן, וזאת לצורך שיפור איכות החיים של הדיירים באותו מבנה ושל הסביבה כולה.

בכדי לעמוד באוגדן בניה ירוקה ולבנות לפי עקרונות הבניה הירוקה יש לפעול לפי השלבים הבאים:

  1. ביצוע ניתוח של האקלים המקומי בו עתיד להיבנות הבית- הבנת הרוחות בעונות השונים ומיקום החלונות בהתאם על מנת לייצר אוורור כמה שיותר טבעי בעזרת רוח ולהוציא כמה שפחות אנרגיה על מיזוג אוויר.
  2. תכנון פתחי הבית – חלונות ודלתות לפי ניצול נכון ויעיל של מיקום השמש במהלך העונות השונות ובמהלך היום על מנת שקרני השמש תארנה את הבית בתאורה טבעית כמה שיותר שעות במהלך היום.
  3. הוספה של בידוד תרמי ואיטום גגות על מנת לנצל באופן מקסימלי את חום קרני השמש לצורך חימום הבית בחודשים הקרים ושמירה על טמפרטורה נוחה בתוך הבית.
  4. תכנון נכון של הצללת החלונות בכדי למנוע כניסה של יותר מדי שמש במהלך חודשי הקיץ החמים ושמירה על טמפרטורה ממוצעת ונוחה בחללי הבית.
  5. ניתן לתכנן איסוף של מים אפורים – מי שיוצאים מן הבית ועוברים לשימוש לצרכים אחרים- הדחה של כלים, השקיה ושימוש במכונת הכביסה. 

אל תוותרו על יועץ בניה ירוקה:

אם אתם מתכננים לבנות בית פרטי אתם אמנם לא מחויבים לעקרונות הבניה הירוקה ואינכם חייבים לעמוד בתו תקן בניה ירוקה (ת”י 5281) אך מאוד מומלץ שכן תעשו זאת. בניה לפי עקרונות הבניה הירוקה תסייע לכם לחיות באיכות חיים גבוהה יותר, בתנאים טובים יותר ולחסוך משמעותית בהוצאות שלכם על אנרגיה מתכלה.

יועץ בניה ירוקה ידע ללוות אתכם לאורך כל הפרויקט משלב התכנון ולהתאים את הבניה לדרישות שלכם, ולא פחות חשוב, למסגרת התקציב שיש ברשותכם. כך הוא יוכל להציע לכם פתרונות שלא הכרתם או שלא חשבתם עליהם שאולי יהיו יקרים בשלב ההתקנה אך יחסכו כסף רב בהמשך.

כמו כן הוא ידע לאסוף את כל המידע ולייצר עבורכם אוגדן בניה ירוקה בכדי להגישו בצורה הנכונה המהירה והיעילה ביותר לגופים הרלוונטיים ולקבל את אישור התו הירוק עבור הבית הפרטי שלכם בצורה יעילה ובהתאם לתקציב שלכם ללא התפשרות על התקציב. 

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן