מהם שלושת השלבים של בניה ירוקה

מהם שלושת השלבים של בניה ירוקה

בניה ירוקה הינה בניה חכמה. היא בניה שמותאמת לאקלים המקומי, עושה שימוש משכיל באנרגיה הקיימת והיא בניה ידידותית לסביבה. בנוסף לכך בניה ירוקה היא גם בניה חסכונית לדיירי המבנה בעתיד הקרוב והרחוק.

שלושת השלבים של בניה ירוקה:

בכדי לבצע בניה ירוקה בצורה טובה יעילה וחסכונית יש לבצע זאת עם ליווי של אנשי מקצוע המומחים בתחום ומוסמכים לכך וכן לעמוד בתקן 5281. ליווי מקצועי צריך להיות לאורך כל תהליך הבניה שכולל שלושה שלבים עיקריים:

בניה ירוקה- השלב הראשון- תכנון אקלימי נכון:

בניה ירוקה מתחשבת מראש בתנאי האקלים המקומי ומזג האוויר המשתנה מעונה לעונה. יש לבנות בהתאם למיקום השמש ולעשות ניצול מקסימלי של קרני השמש בכדי לקבל כמה שיותר אור טבעי וחימום של מים ושל הבית אך למנוע מצב של קרינה ישירה וחימום יתר.

כמו כן יש לקחת בחשבון את כיוון הרוח ולתכנן את פתחי האוורור חלונות ומרפסות בהתאם- גבהים שונים וגדלים שונים. לכאן מתווסף גם תכנון הצללה מדויק וגם תכנון של מיחזור מים לאחר הבניה מבחינת גינון, שימוש חוזר במים ונקודות ניקוז במיקומים נכונים.

בניה ירוקה – השלב השני – בחירה מושכלת של חומרים:

מדובר בשלב חשוב במיוחד, שכן בחירת חומרים נכונה מראש ושימוש בחומרים מתאימים לבידוד יביא לחיסכון גם בתהליך הבניה וגם לאחריו. יש לבחור חומרים מבודדים, להרכיב אותם עם מרווחים בהתאם, לבודד את הגג בחומרים מתאימים, להשקיע בחומרים לצורך הצללה נכונה ובעיקר לבחור בקפידה את חומרי המעטפת של הבית לצור חיסכון בהוצאות, פגיעה מינימלית במשאבים הקיימים וכמובן בניה ירוקה נכונה.

בניה ירוקה השלב השלישי – הוספת מערכות אקטיביות:

חלק נרחב בבניה ירוקה הוא שימוש במערכות אקטיביות בבניין עצמו שמייעלות את תהליך הבניה הירוקה, מצמצמות שימוש במשאבים ובאנרגיה וכמובן חוסכות בהוצאות.

המערכות האקטיביות שלרוב מותקנות בבתים שנבנו בניה ירוקה הם:

  • מערכת לטיהור מים אפורים
  • מערכת סולארית שמייצרת חשמל
  • בידוד של הגג על ידי יצירת גג ירוק (ריאה ירוקה)
  • בית חכם בדירה עצמה – מערכת שמפקחת על האנרגיה בבית מבחינת הצללה, אוורור תאורה ומיזוג אוויר.

כפי שניתן לראות מדובר בשלושה שלבים מדויקים וברורים שאם הם נעשים נכון ומלווים על ידי אנשי מקצוע המומחים בתחום הדבר יוביל לבניה של נכס בריא יותר לסביבה ולדיירים שבו , חסכוני יותר וירוק יותר- נתונים שמעלים את ערך הנכס באופן מידי למי שמתגורר בו כרגע וגם למכירה עתידית.

לא פלא שרוב העיריות והמועצות בארץ כיום מעודדות את היזמים ואת הקבלנים השונים לבנות בניה ירוקה ולהסב את הפרויקטים הקיימים שלהם לקבלת תו לקן ירוק גם למבנים קיימים.

קראו עוד בנושא על פורום 15.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן