מה הקשר בין רוחות לבניה ירוקה?

רוחות בבניה ירוקה, שבשבת רוח

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

בניה ירוקה היא לא רק הבניה עצמה אלא גישה מערכתית שלמה משלב התכנון של המבנה, לכל מטרה שהיא, דרך תהליך הבנייה בפועל ותפעול הבניה והתייחסות לסביבה בזמן תהליך הבנייה. מטרתה של הבניה הירוקה היא לחסוך במים ובאנרגיה מתכלה ולעשות שימוש נכון בחומרי הגלם בזמן תהליך הבניה. 

בניה ירוקה תוך כדי התחשבות באנרגיה הטבעית והלא מתכלה:

המטרה העיקרית של בניה ירוקה היא שמירה על איכות הסביבה ויצירה של סיבה בריאה ונוחה לדיירי המבנה. הבנייה מתבצעת תוך מינימום פגיעה בסביבה ובמשאבי הטבע, בבחירה של חומרי גלם שאינם דורשים שינוע ואינם פוגעים בסביבה ואף בחומרים ממוחזרים. כמו כן התכנון כולו נעשה תוך חיסרון מקסימלי באנרגיה מתכלה.

עקרונות הבניה הירוקה מיושמים כבר בשלב התכנון ונעשית בדיקת זרימות אויר CFD ובדיקת אקלים סביבתי על מנת למקם את הבניין ואת הפתחים שבו. בשלב זה מתכננים היכן יהיו ממוקמים החלונות והדלתות וכך ניתן בעצם להשתמש באנרגיה הבלתי מתכלה והטבעית שסביבינו – לאפשר אוורור טבעי על ידי משב רוח וכמה שפחות מיזוג אוויר, ולאפשר אור טבעי לאורך כמה שיותר שעות במהלך היום במקום להדליק את החשמל. כך נהנים מהטבע וחוסכים בהוצאות השוטפות.

אם כבר הזכרנו חיסכון באנרגיה ובהוצאות השוטפות – הרוח יכולה אף לגרום לרעש סביבתי והשמש יכולה לחמם יתר על המידה את החדר או לא לחמם אותו מספיק ולכן גם שיקולים אלה צריכים לבוא בחשבון בשלב התכנון: פתרונות הצללה לחלונות, בידוד תרמי לצורך שמירת חום השמש בבניין וטמפרטורה נעימה במהלך כל השנה בתוך המבנה עצמו וייעוץ אקוסטי למניעת חדירה של רעשים חיצוניים פנימה.

מטרות הבניה הירוקה:

לבניה הירוקה יש כמה מטרות והן:

  • לשמר את המשאבים הטבעיים בסביבת המבנה כולל מיקום פתחי האוורור וחיסכון במים
  • לשלב את הבנייה בנוף, מזעור עבודות החציבה בעפר בזמן הבניה, שימוש במקורות אנרגיה נקיים וכל זאת על מנת להקטין את הפגיעה בסביבה בה בונים
  • להגדיל את היעילות האנרגטית של הבית וזאת על ידי ניצול של מסה תרמית והוספת בידוד תרמי- לצרכי חימום וקירור וחיסכון בהוצאות של מיזוג אוויר וחימום הבית.
  • למנוע שימוש באנרגיה מתכלה כגון הדלקת אורות בבית ככל שניתן וזאת על ידי ניצול התאורה הטבעית של השמש ברוב שעות היום.
  • לעשות שימוש בכמה שיותר חומר בניה מקומי ממוחזר וידידותי למשתמש

כאשר עומדים במטרות של הבניה הירוקה ובונים לפי העקרונות שלה פוגעים באופן מינימלי בסביבה וכן משפרים את איכות המגורים של דיירי המבנה כבר בשלב העבודה ומבטיחים להם איכות חיים טובה יותר ובריאה יותר לאחר האכלוס. כמו כן במקביל מובטח להם חיסכון משמעותי בהוצאות השוטפות ובשימוש באנרגיה במתכלה שכן מלכתחילה המבנה תוכנן על בסיס ניצול מקסימלי של אנרגיה בלתי מתכלה שאינה מזיקה לנו וחוסכת לנו באופן משמעותי.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן