מושגים שכדאי להכיר בעולם הבנייה הירוקה

מושגים שכדאי להכיר בעולם הבנייה הירוקה

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

תחום הבניה הירוקה בקרוב יהפוך לסטנדרט הבניה של כל העוסקים בתחום. וזה אומר שלא מעט מושגים חדשים יכנסו לחיינו וגם בתור הדיירים חשוב שתכירו אותם. בכדי להיות בטוחים של “עובדים עליכם” ושאכן אתם נכנסים לגור בבניין שיש לו תו תקן בניה ירוקה ישראלי, חשוב שתדעו מה לשאול. מושגים כמו בידוד, מסה תרמית ואנרגיה תרמית- אלו דברים שבשנים הקרובות כל קבלן, יזם ודייר במבנה יכירו לעומק, וטוב שכך.

כדי להכיר את עולם הבניה הירוקה הטבעית חשוב מאוד להכיר את המושגים האלה ולהבין מה הם אומרים שכן עליהם מבוססת השיטה כולה. כמובן שמושגים נוספים שקשורים לבניה ירוקה כמו- אנרגיה טבעית, מי שופכין וכדומה הם מושגים מוכרים לנו אך סביר להניח שייעשה בהם יותר שימוש כאשר הדבר נוגע בבניה ירוקה. ישנם הרבה מאוד מושגים שקשורים בבניה ירוקה, במאמר זה בחרנו להתמקד במושגים- בידוד, אנרגיה תרמית ומסה תרמית גבוהה.

מה אומר כל אחד מהמושגים?

מהו בידוד? כאשר אנחנו מדברים על בידוד לרוב נתכוון לאיטום של הגג ובידוד של הקירות . המטרה של בידוד היא להאט העברה של חום. בבניה הרגילה, מה שנקרא בניה קונבנציונאלית משתמשים לרוב במשטחי בידוד העשויים מקצף, פיברגלס. ניתן גם למצוא לוחות בידוד טבעיים מצמר כבשים או קש. בידוד חשוב בשביל לשמור על הפנים של המבנה מרעש חיצוני ומחום קיצוני.

מהי אנרגיה תרמית? אנרגיה בצורת חום. אנרגיה פנימית זו מתארת את כמות החום שנאגרת בתוך כל מערכת במבנה.

מהי מסה תרמית גבוהה? הכוונה פה היא לחומר שיש בו תכונות של ספיגה או תכונות של שחרור של אנרגיה בכמות גדולה בזמן שינויי טמפרטורה. דוגמאות לכך הן חומרי בניה המו אבן, בטון ופלדה.

למה חשוב שנכיר דווקא את המושגים האלה?

בניה ירוקה ועמידה בסטנדרטים לצורך קבלת תו תקן לבניה ירוקה 5281 מתחילה כבר בשלב התכנון. עוד לפני שמתחילים לבנות באופן מעשי יש לבחור חומרים. ברגע שמתקבלת החלטה נכונה ונבונה בשלב זה ובחירת החומרים היא מוצלחת – תהיה השפעה על כך תהליך הבניה. בחירת חומרים טבעיים לבניה משפיעה באופן ישיר ומשמעותי על האקלים בתוך המבנה ולכן יש לברור את חומרי הבניה בקפידה ובהתאמה לסוג הבניה.

בניה ירוקה מטרתה להביא לחיסכון משמעותי בתהליך הבניה ולייצר סביבה בה איכות החיים גבוהה יותר בתוך המבנה. על מנת לעשות זאת יש להקפיד על בידוד, שימוש באנרגיה טבעית ועוד נושאים חשובים שיסייעו להביא לחיסכון אנרגיה משמעותי ביותר בהוצאות של החימום והקירור של הבתים.

כמובן שקיימים עוד מושגים רבים בתחום הבניה הירוקה והתמקדנו במאמר זה אך ורק בשלושה עיקריים שקשורים לתהליך הבניה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן