תקן בנייה ירוקה 5281 – חובה החל ממרץ 2022, הידעת?

תקן בנייה ירוקה 5281 - חובה החל ממרץ 2022, הידעת?

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

החל מחודש מרץ 2022 כל יזם בניה של פרויקט בניה וכל קבלן בניה יהיה מחויב בבנייה ירוקה. כמו כן בניינים קיימים יאלצו לעבור שינויים ושיפורים על מנת להתאים את עצמם לתו התקן החדש של בנייה ירוקה.

זה אמנם לא יקרה ביום או בשבוע והתהליך יהיה הדרגתי, אך כדאי להיות מוכנים לכך בצורה הטובה ביותר.

בנייה ירוקה – איכותית יותר ומשתלמת יותר:

התקנות החדשות בהן כל היזמים והקבלנים יהיה מחויבים לעמוד יביאו לשינוי משמעותי בתחום הבניה. קביעת סטנדרט חדש וגבוה שיהיה אחיד לכל המבנים בארץ יחייב את כל העוסקים בבניה לבנות בצורה משתלמת יותר, חסכונית יותר ואיכותית הרבה יותר- הן מבחינת הבניה והן מבחינת איכות החיים של הדיירים. החיסכון יבוא לידי ביטוי לא רק בתהליך הבניה אלא עתיד לחסוך כ-30 % בצריכת המים והחשמל של הדיירים במבנים ירוקים.

עד היום ישנם רק כאלף בניינים בארץ שעומדים בתקן ירוק 5281 לבנייה ירוקה. רובם בנייני מגורים ולאחר מכן משרדים ומבנים ציבוריים. החידוש העיקרי מחודש מרץ 2021 הינו שכל פרויקט מעתה בכל סדר גודל ובכל מקום בארץ יידרש לעמוד באותם הסטנדרטים ולספק רמה אחידה וגבוהה של בנייה ירוקה. החיוב לעמידה בתן התקן יגרום לכל העוסקים בתחומי הבנייה ליישר קו בכי לעמוד בתנאי הרישום ולקבל היתר בניה לבנייה ירוקה.

בניייה ירוקה זו הנורמה:

אמנם בנייה ירוקה נחשבת בניה יוקרתית אך היא אמורה להיחשב כנורמה וכך היא תהיה בעתיד הקרוב. ללא הבדל של מיקום גאוגרפי וללא קשר למצב סוציו אקונומי או הייעוד של המבנה- כל מבנה בישראל מסוף הרבעון הראשון של שנת 2022 ייאלץ לעמוד בתו תקן בנייה ירוקה עבור דייריו.

מכיוון שתו תקן בנייה ירוקה תקף כבר משלב התכנון על היזמים והקבלנים לשכור כבר עכשיו יועצי בנייה ירוקה שינחו אותם בכל שלב ושלב בתהליך ויסייעו להם להפוך את המבנים לירוקים או לתכנן ולבנות אותם מראש ככאלה.

יזמים וקבלנים שבונים פרויקטים של משרדים יאלצו לא רק לעמוד בתו התקן הישראלי לבנייה ירוקה 5281 אלא גם בתו התקן האמריקאי המחמיר ביותר שקיים כיום והוא תקן LEED.

קבלת ההיתר הכפול תאפשר ליותר יזמים להציע את השטחים ואת המשרדים בפרויקט לחברות בינלאומיות ולהגדיל הכנסות.

יועץ בנייה ירוקה – כבר לא המלצה:

אם עד כה בנייה ירוקה היתה בגדר מותרות היום כשהיא הופכת להיות הסטנדרט שחובה לעמוד בו יועץ בנייה ירוקה הוא לא תפקיד שולי בצוות וגם לא תפקיד שניתן לוותר עליו. יועץ בנייה ירוקה הוא איש המקצוע היחיד שיודע לכוון ולהדריך את כל אנשי המקצוע של הפרויקט בכל אחד משלבי התהליך ולהכשיר את המבנה לקבלת תו תקן לבנייה ירוקה.

מהתכנון הראשוני והמפורט דרך כל שלבי הבניה ועד הסיום – מהיום חובה לעמוד בתו תקן לבנייה ירוקה 5281 מה שמבטיח לכולנו איכות חיים גבוהה יותר כבר בעתיד הקרוב.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן