ייעוץ סביבתי לבניה ירוקה ברמת גן

פרויקט בניה ירוקה - הנהר 14 רמת גן
אחד הפרמטרים החשובים ביותר על פיו נמדדת בנייה ירוקה הוא הבידוד התרמי של הבניין המתוכנן. מחשבה רבה מאוד של מיטב המהנדסים הושקעה כאשר נכתבו התקנים הישראליים לבנייה ירוקה ונושא הבידוד התרמי הוא חלק חשוב מאוד בהם (ת"י 1045). יתרה מכך, ישנו תו תקן ישראלי נוסף בנושא הבניה הירוקה אשר מדבר על ציון אנרגטי של למבנה (ת"י 5282) ממש כמו ציון אנרגטי של מכשירי חשמל, או ציון לזיהום אויר של רכב, ולנושא הבידוד התרמי משקל גבוה מאוד בציון האנרגטי. מדוע הבידוד התרמי כה חשוב ואיך נשיג אותו? אז כפי שכבר ציינו הבידוד ה

יועץ סביבה, יועץ בניה ירוקה, מבנה ירוק, תקן 5281, סביבה ירוקה, פרויקט ירוק…

כל אלה הם מושגים שבטוח שמעתם עליהם גם אם אתם מחפשים עכשיו בית באזור רמת גן, שם בניה ירוקה הפכה לנפוצה למדי. הסיבה היא שבניה ירוקה היא כבר לא בניה עתידית בחלק מהמקומית אלא אט אט הופכת להיות הסטנדרט בתחום הבניה, בניה ירוקה שמלווה על ידי יועץ בניה ירוקה שמבטיחה מבנה ירוק באיכות חיים גבוהה. אז בואו נעשה רגע סדר במושגים.

המושגים שחשוב שתכירו בתחום הבניה הירוקה ברמת גן ובכלל:

בניה ירוקה – בניה חכמה וחסכונית שפוגעת כמה שפחות בסביבה ועושה כמה שפחות שימוש באיתני הטבע המתכלים תוך התחשבות באקלים המקומי ומיקסום שימוש באנרגיה בלתי מתכלה.

סביבה ירוקה – לא מספיק שהמבנה בו אתם מתגוררים יהיה ירוק מבחינת המערכות בבית, הבידוד וחומרי הבניה יש צורך שגם הסביבה שלכם תהיה ירוקה וזה אומר- כמה שיותר צמחיה טבעית, עדיפות לכזו שעושה שימוש במים אפורים ממוחזרים של הבניין. חומרי בנייה וצביעה הידידותיים לסביבה ובניה בחומרים שאינם פולטים גזים רעילים לא בתוך המבנה ולא מחוץ למבנה. כמה שפחות פגיעה בסביבה הטבעית שבה נבנה המבנה.

חומרי בניה ירוקה – חומרי בניה ירוקה הינם חומרים שעלות הייצור שלהם היא נמוכה יחסית לחומרים אחרים, והייצור שלהם פוגע בצורה מזערית באיתני הטבע המתכלים ובסביבה שלהם. בבניה ירוקה ישנה עדיפות לחומרי בניה ממוחזרים ומקומיים על מנת לחסוך בייצור של פסולת בזמן הבניה ושלא תהיינה עלויות שינוע גבוהות וזיהום סביבה בעקבות שינוע החומרים לאתר הבנייה. כמו כן חשוב לוודא שהחומרים אינם פולטים גזים רעילים. לעיתים יבחרו חומרי בניה יקרים יותר יחסית לחומרי בניה אחרים אך הראייה היא לטווח ארוך- עמידותם תאפשר חיסכון כלכלי ארוך טווח לאחר אכלוס המבנה.

יועץ בניה ירוקה – איש המקצוע הכי חשוב בתהליך בניה ירוקה. לרוב יועץ בניה ירוקה יהיה מהנדס בכיר או אדריכל עם מומחיות בתחום הבניה הירוקה. יועץ בניה ירוקה מכיר את השיטה של בנייה ירוקה על כל היבטיה- התנאים והדרישות והשלבים שיש לעמוד בהם על מנת לקבל אישור לתו תקן בניה ירוקה ישראלי 5281. הוא מלווה את הפרויקט של בניית המבנה או של בניית המבנים משלב התכנון הראשוני ועד אכלוס הבניין ואחראי שכל שלב ושלב בתהליך יעמוד בדרישות של בניה ירוקה.

אדריכלות ירוקה – תכנון הבניין בשלב הראשוני בצורה שמתחשבת בסביבה, במיקום הבניין, באיתני הטבע הבלתי מתכלים ובאקלים הסביבתי.

תקן בניה ירוקה 5281 – תו התקן הישראלי הנקרא גם ת”י 5281 אשר נותן חותמת למבנה שאכן מדובר במבנה ירוק שעמד בכל התנאים והדרישות של בניה ירוקה ולכן יכול להתהדר בשם ‘מבנה ירוק’ עם אסמכתא.

בין אם אתם מתכננים לחפש דירה ירוקה ברמת גן או בכל עיר אחרת – כדאי שתכירו את המושגים האלה ותבינו על מה מדברים.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן