לא כל בניין חייב אישור בנייה ירוקה. הפרויקט שלכם צריך? כל הפרטים כאן

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

כן, קראתם נכון. לא כל פרויקט נדרש למלווה בנייה ירוקה על-פי החוק.

יתרה מזאת, גם אם הפרויקט שלכם נבנה באחת מערי פורום ה-15, לא בטוח שהוא נדרש ביועץ ומלווה לבנייה ירוקה. כמובן שיזם אשר כבר נחשף ליתרונות בנייה בת קיימא (בנייה ירוקה) ומעוניין לשפר את איכות החיים של הדיירים ולעלות את ערך המבנה יכול לצרף לצוות היועצים מלווה בנייה ירוקה אשר ייעץ לאורך כל שלבי התכנון. על היתרונות החברתיים, הסביבתיים והפיננסים של בנייה ירוקה תוכלו לקרוא כאן.

אז כיצד תוכלו לדעת אם הפרויקט שלכם נדרש למלווה בנייה ירוקה?

ראשית כל במידה ויש לכם תיק מידע תוכלו לראות האם קיימת דרישה לבנייה ירוקה מטעם הרשות שהנפיקה את תיק המידע. במידה וכן – יש צורך ביועץ בניה ירוקה.

ככלל מנחה, ישנם פרויקטים אשר אינם מחייבים מלווה בנייה ירוקה:

  • בבניה פרטית
  • בניה נמוכה ומספר מועט של יחידות דיור
  • תוספת על מבנה קיים שאינה עוברת אחוזי בניה על-פי החלטת הרשות המקומית

בדקו את הפרויקט שלכם

אם הפרויקט שלכם נמנה עם אחת מהאופציות המוצגות למעלה, החוק אינו מחייב אתכם (בשלב זה) בהכנת אוגדן ובאישורו של יועץ בנייה ירוקה. אך כאמור, גם אם החוק אינו מחייב זאת, ישנם יתרונות רבים בהטמעת עקרונות בנייה בת קיימא (בניה ירוקה) בכל סוג מבנה, יתרונות הנוגעים במגוון רחב של אספקטים כגון שימור אנרגיה, איכויות אקוסטיות, שיפור תרמי, חסכון כלכלי (כן, זה ממש יכול לחסוך כסף!) ועוד.

למה כדאי שיועץ הבנייה הירוקה שלי יהיה גם אדריכל?

הרי יש לא מעט יועצים, ממגוון רחב של תחומים. אז מה כל כך אכפת לי שיועץ הבניה הירוקה שלי יהיה אדריכל? הסיבה הגדולה ביותר היא הבנת המורכבות הכוללת של הפרויקט והתאמת הדרישות הנכונות והמדויקות על מנת לקבל אישור בנייה ירוקה.

מנהלי פרויקטים ויזמים הרי יודעים היטב מה קורה “כשמנחיתים” עליהם הוראות ליישום בשטח. על-פי רוב מתקבלים תלאים או פתרונות ביניים, משום שכל דבר שלא מתכונן מלכתחילה מתקבל בסופו של תהליך כתוספת. אדריכל יכול לראות את התמונה הרחבה.

לסיום, ריכזו עבורכם 5 טיפים שימושיים אשר ניתן להטמיע כבר בשלב התכנון הראשוני של הפרויקט שלכם ובכך לחסוך זמן רב בשינויים ועדכונים בשלבים מאוחרים יותר. ככל שהתכנון המקדים “ירוק” יותר, נוכל להוציא עבורכם את אישור הבנייה הירוקה במהרה וכמובן עם כמה שפחות שינויים תכנוניים.

בדקו כבר עכשיו אם העקרונות הבאים מוטמעים בתכניות שלכם:

  1. גדרות המגרש יהיו עד לגובה 120 ס”מ
  2. חזית המגרש תהיה נגישה לרחוב וללא גדרות
  3. חניית אופניים לכל יחידת דיור\מסחר
  4. נטיעת עץ בוגר לכל 75 מ”ר פנוי בתכסית הקרקע
  5. התקנת מסתורי כביסה בשטח של 1.7 מ”ר לכל יחידת דיור

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן