מהו דירוג אנרגטי?

דירוג אנרגטי בהתאם לתו תקן 5282

בניה ירוקה הינה שיטת בנייה מסורתית אך מתחדשת אשר מטרתה הסופית היא תהליך בניה המתייחס לסביבה ביחס למשאבים והנתונים הקיימים ושמירה עליהם בטווח הקצר והארוך.

אחד הפרמטרים החשובים בבנייה ירוקה הינו הדירוג האנרגטי וזאת בהתאם לתקן הישראלי לבניה ירוקה 5282 אשר מתייחס בין היתר לכמות האנרגיה הנצרכת במבנה.

דוגמה טובה לכך ניתן לראות במרבית מוצרי החשמל החדשים המסומנים ב”ציון אנרגטי”, דירוג המסמל את רמת צריכה החשמל של אותו המוצר. התקן הישראלי בדבר דירוג אנרגטי מתעסק באלמנטים זהים, אך בהיבט הצריכה הכוללת של המבנה והדירה המתוכננות, כלומר מהי צריכת החשמל בפעולות כמו הארת הבית, קירורו וחימומו.

איך נקבע הדירוג האנרגטי?

על פי תקן בנייה ירוקה 5282 מבנה אשר נבנה בהתאם לתקנות הבניה הירוקה יקבל ציון אנרגטי שבין F שהינו הציון הנמוך ביותר ל A+, הציון הגבוה ביותר שאליו תמיד נשאף. היעילות האנרגטית של הבית תקבע בהתאם לבחינת מספר פרמטרים המצוינים בתקן.

ערך משמעותי בדירוגו האנרגטי של המבנה הוא על בידוד המבנה המתוכנן. בידוד המבנה הינו מרכיב מכריע בכל הקשור לצריכת החשמל של המבנה. במידה ובידוד המבנה איכותי ונעשה בהתאם לתקנות החוק, נחוש נוחות תרמית בדירות המתוכננות.

לדוגמה, נוכל להפחית את זמן פעילות המיזוג בקיץ, או את זמן החימום בחורף וזאת משום שמערכת הבידוד תשמור על הטמפרטורה הנוחה לאורך זמן רב יותר.

אלמנט נוסף המשפיע על צריכת החשמל ודירוגו האנרגטי של המבנה הוא שימוש מרבי ככל הניתן באור טבעי.

בדיקת הדירוג האנרגטי מתבצעת באופן ממוחשב לאחר הזנת פרמטרים שונים בהתאם לתו התקן בנושא זה.

אנו ב EVERGREEN (אוורגרין) מבצעים חישובי דירוג אנרגטי!

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

על תקן בניה ירוקה 5281 כבר קראת? – כאן

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן