מהם השלבים של בנייה ירוקה?

מהם השלבים של בנייה ירוקה?

כולנו תקווה שהבנייה הירוקה תמשיך ותתפוס תאוצה בישראל ותתקדם ונראה יותר ויותר מבנים ובתי מגורים הבנויים בצורה כזו. חיסכון משמעותי בעלויות, שמירה על הסביבה וכל זה בתכנון מראש של הבנייה על מנת לאפשר שכבר משלב התכנונים החיסכון יהיה מוטמע באופן משמעותי.

מה הם השלבים בבנייה ירוקה אשר מאפשרים לנו ליהנות מהחיסכון הכספי ולעבור להתגורר בתנאים טובים יותר וברמת חיים גבוהה יותר?

שלושת השלבים בבנייה ירוקה:

אין ספק שבנייה ירוקה היא בנייה חסכונית יותר לדיירים וידידותית יותר לדיירים וגם לסביבה שלהם. מדובר בצורת בנייה המותאמת לחיסכון והתאמה נכונה לאקלים המקומי וצמצום מראש בצריכה של האנרגיה והמים כבר משלב התכנון ועד שנים לאחר שהבניין כבר עומד בנוי. בנייה ירוקה מתבצעת בשלושה שלבים, שכל אחד מהם שם דגש על העקרונות של הבנייה הירוקה:

השלב הראשון – תכנון:

כבר בשלב התכנון יש להתייחס לנתוני האקלים המקומי:

  • ניצול מיטבי של מיקום השמש לצורך תאורה טבעית. הבנת הכיוונים של השמש בעונות השונות. .ובשעות היום השונות בכדי לתכנן את החלונות והדלתות בהתאם.
  • שימוש בפתחים לצורך אוורור טבעי וזאת על ידי בניית הפתחים בהתאם לכיווני הרוח- כיוונים וגבהים.
  • פתרונות הצללה שונים לפי צרכים של צל במקומות שונים במבנה.
  • בחירת מערכות מים ומיזוג מתקדמות ויעילות לצורך חיסכון עתידי.

השלב השני- בחירת חומרי הבנייה:

מדובר בשלב מאוד חשוב שכן בחירה נכונה ומשכילה של חומרי בנייה מתאימים תסייע לבידוד מיטבי של המבנה ובכך לחסוך בעלויות של קירור או חימום הבית. חשוב לבחור חומרים בהתאם- איטום ובידוד הגג, זגוגיות כפולות לחלונות, בחירת צלונים חשמליים בתור תריסים והתקנה גופי תאורה ונורות חסכוניים. אמנם תיתכן השקעה נוספת ועלייה בתקציב של הבנייה אך כאשר מסתכלים על ההמשך החיסכון העתידי שווה את ההשקעה הראשונית.

אולי יעניין אתכם לקרוא עוד בנושא על – בניה תרמית.

 

השלב השלישי- התקנת מערכות אקטיביות:

גם בבנייה ירוקה אפשר להכניס מערכות מורכבות ואקטיביות אך את אלה יש צורך לברור מראש ולהתקין אותם בצורה יעילה וחסכונית. כמו כן ניתן להוסיף מערכות שאינן קיימות בבנייה ירוקה ומיוחדים לתחום הבנייה הירוקה כגון- מערכות שנועדו לטיהור מים אפורים, מערכות סולאריות שתפקידן לייצר חשמל, בידוד הגג על ידי הפיכתו לריאה ירוקה באמצע העיר והוספה של מערכת בית חכם שיכולה להפעיל את אמצעי ההצללה והאוורור בבית על ידי חיישנים חכמים ובכך לחסוך באופן משמעותי בעלויות החשמל.

בנייה ירוקה יכולה לעלות אמנם קצת יותר מבנייה רגילה בהוצאות הראשוניות אבל חוסכת בעלויות התפעול הביתיות באופן משמעותי בגובה של עשרות אחוזים בצריכה של חשמל ומים ובהוצאות התפעול השוטפות ולכן משתלמת במיוחד, כל עוד מקפידים על השלבים ותתי השלבים.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על – איך חוסכים כסף על בנייה ירוקה.

חושבים על בניה ירוקה? ורוצים לקבל ייעוץ בנייה ירוקה, יועצי הבנייה הירוקה של EVERGREEN (אוורגרין) ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט.

בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים – בכל שאלה אנחנו כאן.

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן