מה נדרש מיועץ בניה ירוקה בתל אביב

מה נדרש מיועץ בניה ירוקה בתל אביב

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

העיר תל אביב-יפו היא אחת מערי פורום ה-15 (הסבר קצר על ערי פורום ה-15 תוכלו לקרוא כאן) וככזאת היא מחויבת להפחתת זיהום האוויר ולהגנת האקלים בעיר.

תל אביב-יפו, כמו ערים נוספות החברות בפורום, שמה לה למטרה לצמצם לפחות ב 20% את פליטת גזי החממה הנוצרים בעיר עד לשנת 2020 ובכך לקדם קיימות עירונית והגנה אקלימית.

אחת הדרכים לעשות זאת היא דרך צמצום הפסולת והזיהום המופקים כתוצר לווי מתהליך הבניה.

כמטרופולין משמעותי ומרכזי בארץ, תל אביב-יפו היא אחת הערים עם אחוזי התחלות הבניה החדשה מהגבוהים בארץ, ועל כן בקרה על תהליכי הבניה יכולה להביא לצמצום משמעותי בפסולת הנוצרת מתהליך זה ולקרב את העיר ליעד עליו היא חתומה במסגרת אמנת האקלים של פורום ה-15.

לשם השגת מטרה זה נדרש יועץ בניה ירוקה ללוות כל פרויקט בניה חדשה בעיר תל אביב-יפו, בין אם מדובר בפרויקט למגורים, משרדים, מסחר או תמ”א 38.

תפקידו של המודל החדש שהוטמע בתל אביב מלבד צמצום ישיר של מזהמי הבניה, הוא בין היתר גם להעלות את המודעות לבנייה בת קיימא בקרב אנשי מקצוע מתחום הבניה כגון יזמים, מנהלי פרויקט, אדריכלים ומפקחים.

מה נדרש מיועץ בניה ירוקה כאשר מדובר בפרויקט בתל אביב-יפו?

ראשית, יועץ הבניה הירוקה סוקר את מרכיבי הפרויקט השונים על מנת להכין את הדו”ח הראשוני לקבלת היתר (תוכלו לקרוא בהרחבה על התהליך כאן).

יחד עם היזם, האדריכל ומנהל הפרויקט מגובשת מתודולוגיה אשר תיושם בבניין ועומדת בקריטריונים השונים שמציבים היזם והאדריכל, בין אם אלו נובעים משיקולים תקציביים, מאילוצי לוחות זמנים קפדניים, חומרי בניה רצויים או כל קריטריון אחר.

תפקידו של יועץ הבניה הירוקה הוא להטמיע את העקרונות הדרושים לצורך קבלת ההיתר בתכנון עצמו במטרה לייעל אנרגטית את המבנה עד כמה שניתן, זאת ללא עריכת שינוים מהותיים בתהליך התכנון והבניה.

לאחר עריכת הדו”ח הראשוני שמכין יועץ הבניה הירוקה בהתאם לתקן הנדרש (ת”י 5281) יש להעבירו למכון התעדה ובכך מתקבל אישור השלב הראשון בתהליך (על מכון התעדה ותפקידו תוכלו לקרוא כאן).

חשוב לציין שלצורך קבלת האישור מהרשות המקומית (עיריית תל אביב-יפו) אוגדן הבניה הירוקה שמוגש לאישור בעירייה חייב להיערך על-ידי יועץ בניה ירוקה מוסמך.

לאחר שיועץ הבניה הירוקה יחד עם היזם, מנהל הפרויקט והאדריכל מסכימים על העקרונות ליישום בתהליך הבניה כפי שמוצגים באוגדן שמועבר לעירייה, מתקבל האישור הראשוני לצורך קבלת היתר הבניה.

יועצי הבניה הירוקה ב EVERGREEN (אוורגרין) הם אדריכלים ולכן יש ביכולתנו לראות את התמונה הרחבה בפרויקט שלכם ללא עריכת שינוים אשר יכתיבו את התכנון – אלא מציאת פתרונות אשר ישתלבו בתכנון המוצע על-ידכם.

למה כדאי שיועץ הבניה הירוקה שלכם יהיה גם אדריכל? על היתרונות שבכך תוכלו לקרוא כאן.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן