לא כל בניין חייב אישור בנייה ירוקה הפרויקט שלכם צריך? כל הפרטים כאן

עודכן: 4 ביולי 2021

כן, קראתם נכון. לא כל פרויקט נדרש למלווה בנייה ירוקה על-פי החוק.

יתרה מזאת, גם אם הפרויקט שלכם נבנה באחת מערי פורום ה-15, לא בטוח שהוא נדרש ביועץ ומלווה לבנייה ירוקה. כמובן שיזם אשר כבר נחשף ליתרונות בנייה בת קיימא (בנייה ירוקה) ומעוניין לשפר את איכות החיים של הדיירים ולעלות את ערך המבנה יכול לצרף לצוות היועצים מלווה בנייה ירוקה אשר ייעץ לאורך כל שלבי התכנון. על היתרונות החברתיים, הסביבתיים והפיננסים של בנייה ירוקה תוכלו לקרוא כאן.


אז כיצד תוכלו לדעת אם הפרויקט שלכם נדרש למלווה בנייה ירוקה?

ראשית כל במידה ויש לכם תיק מידע תוכלו לראות האם קיימת דרישה לבנייה ירוקה מטעם הרשות שהנפיקה את תיק המידע. במידה וכן – יש צורך ביועץ בניה ירוקה.


ככלל מנחה, ישנם פרויקטים אשר אינם מחייבים מלווה בנייה ירוקה:

  • בבניה פרטית

  • בניה נמוכה ומספר מועט של יחידות דיור

  • תוספת על מבנה קיים שאינה עוברת אחוזי בניה על-פי החלטת הרשות המקומית


בדקו את הפרויקט שלכם

אם הפרויקט שלכם נמנה עם אחת מהאופציות המוצגות למעלה, החוק אינו מחייב אתכם (בשלב זה) בהכנת אוגדן ובאישורו של יועץ בנייה ירוקה. אך כאמור, גם אם החוק אינו מחייב זאת, ישנם יתרונות רבים בהטמעת עקרונות בנייה בת קיימא (בניה ירוקה) בכל סוג מבנה, יתרונות הנוגעים במגוון רחב של אספקטים כגון שימור אנרגיה, איכויות אקוסטיות, שיפור תרמי, חסכון כלכלי (כן, זה ממש יכול לחסוך כסף!) ועוד.


למה כדאי שיועץ הבנייה הירוקה שלי יהיה גם אדריכל?

הרי יש לא מעט יועצים, ממגוון רחב של תחומים. אז מה כל כך אכפת לי שיועץ הבניה הירוקה שלי יהיה אדריכל? הסיבה הגדולה ביותר היא הבנת המורכבות הכוללת של הפרויקט והתאמת הדרישות הנכונות והמדויקות על מנת לקבל אישור בנייה ירוקה.

מנהלי פרויקטים ויזמים הרי יודעים היטב מה קורה "כשמנחיתים" עליהם הוראות ליישום בשטח. על-פי רוב מתקבלים תלאים או פתרונות ביניים, משום שכל דבר שלא מתכונן מלכתחילה מתקבל בסופו של תהליך כתוספת. אדריכל יכול לראות את התמונה הרחבה.


לסיום, ריכזו עבורכם 5 טיפים שימושיים אשר ניתן להטמיע כבר בשלב התכנון הראשוני של הפרויקט שלכם ובכך לחסוך זמן רב בשינויים ועדכונים בשלבים מאוחרים יותר. ככל שהתכנון המקדים "ירוק" יותר, נוכל להוציא עבורכם את אישור הבנייה הירוקה במהרה וכמובן עם כמה שפחות שינויים תכנוניים.


בדקו כבר עכשיו אם העקרונות הבאים מוטמעים בתכניות שלכם:

  1. גדרות המגרש יהיו עד לגובה 120 ס"מ

  2. חזית המגרש תהיה נגישה לרחוב וללא גדרות

  3. חניית אופניים לכל יחידת דיור\מסחר

  4. נטיעת עץ בוגר לכל 75 מ"ר פנוי בתכסית הקרקע

  5. התקנת מסתורי כביסה בשטח של 1.7 מ"ר לכל יחידת דיור

צוות היועצים של EVERGREEN (אוורגרין) מורכב גם מאדריכלים בעלי הבנה תכנונית כוללת אשר יודעים להתאים את הפתרונות הירוקים למצב הקיים או המוצע. זהו אחד היתרונות הגדולים ביותר שניתן למצוא כאשר מחפשים יועץ בניה ירוקה!


ליווי התהליך מבטיח למקסם עבורכם את הפוטנציאל הקיים בפרויקט ולהעניק לו בפעולות פשוטות יסודות בנייה ירוקה. בכל שאלה, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר

54 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול