בניה אקולוגית – בניה ירוקה בישראל

בניה אקולוגית - בניה ירוקה בישראל

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

שמירה על איכות הסביבה נחשבת לנושא חשוב ובולט מתחילתן של שנות האלפיים.

החברה המודרנית הבינה שעל מנת לשרוד עוד שנים רבות וברמת חיים טובה עלינו לנצל את המשאבים הסביבתיים ולא לכלותם עד תום. אנו רואים כניסה של טרנדים ירוקים ושמירה על איכות הסביבה, ביותר ויותר תחומים, כאשר מאמצים רבים נעשים באמצעות מיחזור, הגברת המודעות בקרב האוכלוסיה ועוד מגוון רב של צעדים.

גם בתחום הבניה האדריכלות הירוקה תופסת תאוצה כאשר אנו רואים יותר בניינים ובתים פרטיים מתוכננים על פי עקרונות הבניה הירוקה, שכבר מעוגנת בתו התקן הישראלי ואף הממשלה הביעה עניין שפרויקטים ממשלתיים של מחיר למשתכן יבנו על פי אותו תו תקן של בניה ירוקה.

בהקשר זה תחום הבניה הושפע רבות, בין היתר על ידי על ידי פרסום תקנים מחייבים לנושא הבניה הירוקה (ת”י 5281), פרסום תקן אנרגטי (ת”י 5282) ועוד.

בנוסף אנו רואים פרויקטים רבים בסקטור הפרטי אשר נבנים על פי עקרונות של בניה אקולוגית, התומכת ומאמינה ברעיונות ברי קיימא ושמה דגש על מבנים שלא מייצרים פסולת בניין עם חומרים שאינם מזהמים את הסביבה.

לבניה אקולוגית 2 מטרות עיקריות:

האחת היא שמירה על תהליך בניה המתחשב ומכיר בשימוש בחומרי בניין מתכלים וזאת תוך מזעור יצירת פסולת באתר הבניה ומחזורו ככל הניתן.

המטרה השנייה היא ניצול חומרי ושיטות הבנייה על מנת לחסוך באנרגיה כמה שרק ניתן ולשמור על המאזן האקולוגי.

דגשים בבניה אקולוגית

אחד הדגשים החשובים ביותר בבניה אקולוגית הוא התייחסות לבידוד תרמי יעיל ואיכותי של המבנה.

הסיבה בגינה נרצה לשמור על בידוד תרמי בבניה אקולוגית הוא החיסכון העצום באנרגיה לאחר איכלוס המבנה. הבידוד התרמי מסייע לשמירה על טמפרטורה נוחה וקבועה של המבנה ביחס לסביבתו.

בידוד תרמי איכותי יכול לחסוך הדלקת מיזוג אויר לזמן ממושך ולשמור על טמפרטורה נוחה ונעימה לאורך זמן רב יותר.

אלמנט חשוב נוסף הוא שימוש באור יום בצורה המקסימלית כדי לחסוך בחשמל ואנרגיה. שני אלמנטים אלו יכולים לחסוך אלפי שקלים בשנה למשק בית, אך תרומתם לסביבה אף גדולה יותר.

הם חוסכים פליטה של גזים מזהמים ומסייעים לשמור על איכות הסביבה לשנים רבות.

בניה אקולוגית - בניה ירוקה בישראל
בניה אקולוגית – בניה ירוקה מתקדמת

“החברה המודרנית הבינה שעל מנת לשרוד עוד שנים רבות וברמת חיים טובה עלינו לנצל את המשאבים הסביבתיים ולא לכלותם עד תום “

סוגי בניה אקולוגית

כיום אנו רואים בעולם טרנדים שהיו קיימים בעבר הרחוק וחזרו לתודעת עולם הבניה.

למשל, בניה בעזרת לבני אדמה – אותן לבני אדמה עשויות בוץ נחשבות למשאב אקולוגי המתאים לבניית בתים כאשר מעבר לעובדה שהם זולים וזמינים הם לא פוגעים במאזן האקולוגי על ידי כך שהייצור שלהם לא מזהם. אך בעיקר לאחר הקמת המבנה הם עוזרים לשמור על בידוד תרמי של קירות הבית ועל יצירת טמפרטורה נעימה ונוחה. על ידי כך אנו מפחיתים באופן ניכר פעולות כמו הדלקת מזגן, צריכת חשמל ומונעים זיהום של הסביבה.

בניה אקולוגית – בניה ירוקה בישראל

גם בתחום הבניה, המגמה הירוקה תופסת תאוצה כאשר אנו רואים יותר בניינים ובתים פרטיים מתוכננים על פי עקרונות הבניה הירוקה שכבר מעוגנת בתו התקן הישראלי

שיטת בניה אקולוגית נוספת היא בניה באמצעות חציר שגם היא הפכה לטרנד פופולארי בעולם הבניה הירוקה. הקירות עצמם עשויים מחציר דחוס ועל גבי החציר מניחים רשת שאותה מטייחים באמצעות טיח צמנטי או אדמה. החציר מספק בידוד תרמי ואקוסטי יעיל, ולאלה שחוששים מיכולת הנשיאה שלו, במעבדות בארצות הברית גילו כי מבנה עשוי חציר יכול לשאת עד כשני טון וחצי למ״ר.

ככל שהזמן עובר עוד ועוד פתרונות בתחום הבניה האקולוגית תופסים תאוצה ומשפרים את איכות החיים של כולנו.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן