מה קובע פרק האנרגיה בתקן בנייה ירוקה, ואיך הוא יעזור לכם לחסוך כסף

מה קובע פרק האנרגיה בתקן בנייה ירוקה, ואיך הוא יעזור לכם לחסוך כסף

תו תקן לבנייה ירוקה 5281 שמאשר שמבנה כלשהוא אכן עומד בתנאים ובדרישות להיחשב כמבנה ירוק בנוי משמונה פרקים אשר מאגדים את כל הדרישות והפרמטרים הרלוונטיים. אחד מהפרקים עוסק בנושא האנרגיה, והוא הפרק עם הכי הרבה משקל והפרק המשמעותי ביותר בתו התקן הזה.

חיסכון של כ-50% בהוצאות החשמל:

המקור של יותר מ-30 אחוזים מסך צריכת החשמל הכללית בארץ הוא מבני מגורים. אותה צריכת חשמל מתבססת כרגע על משאבי טבע שמתכלים. אחת מהמטרות של בנייה ירוקה היא לצמצם את צריכת החשמל וזאת על ידי תכנון נכון המתייחס לתנאי האקלים המקומי, חיסכון באנרגיה והפחתה של שימוש במשאבי הטבע הקיימים. לצורך כך נוצר פרק האנרגיה תחת תו תקן 5281 ובו דרישות ופרמטרים שיש לעמוד בהם על מנת להיות זכאים לתואר- מבנה ירוק.

קבלת תו התקן היא על ידי שיטה של צבירת נקודות ועמידה בתנאי סף מחייבים אשר מורכבים מכל הפרקים בתו התקן. כאשר מדובר בפרק של האנרגיה הדרישות המינימאליות משתנות בהתאם לייעוד של המבנה.

במידה ומדובר במבנה המיועד לצרכי מגורים או לצרכי תיירות קיים פרק נוסף שהוא תו תקן בניה ירוקה 5281 חלק ראשון. במידה ומדובר במבנה המיועד לצרכים משרדיים, מסחר, רפואה, שימוש ציבורי או מוסד חינוכי קיימת התייחסות באותו הפרק תו בניה ירוקה 5281 חלק שני.

מה קובע פרק האנרגיה בתקן בנייה ירוקה, ואיך הוא יעזור לכם לחסוך כסף
מה קובע פרק האנרגיה בתקן בנייה ירוקה, ואיך הוא יעזור לכם לחסוך כסף? אוורגרין

הביצועים האנרגטיים של הבניין:

תו תקן בניה ירוקה 5281 גם החלק הראשון וגם החלק השני מתייחסים לביצועים האנרגטיים של המבנה, בלי קשר לייעוד שלו. הפרק של האנרגיה מתייחס לפרמטרים הבאים:

תכנון המתחשב בתנאי האקלים – תכנון ביו אקלימי פסיבי- נתונים מראים שיותר מ – 30 אחוזים מצריכת החשמל הביתית בארץ משמשת לצרכי מיזוג אוויר- חימום וקירור וכ-10 אחוזים לתאורה. תכנון זה מאפשר להשתמש בתנאים הטבעיים של האקלים המקומי- תאורת שמש טבעית, פתחים בהתאם לכיוון הרוח ופתרונות הצללה בהתאם למיקום השמש בעונות השנה השונות ושעות היום השונות. התכנון הביו אקלימי של השמש והצל מאפשר להשתמש במיקום השמש לצורך חימום מים בדודי שמש ותכנון אנרגטי לשימוש נכון ומיטבי בקרינת השמש.

תאורה טבעית – המטרה העיקרית היא לצמצם את צריכת האנרגיה שנדרשת לצורך תאורה וזאת על ידי שימוש בתאורה טבעית על ידי שטחים משותפים פנימיים וכן יצירת חללי יבוש המיועדים לספק אמצעים לצורך חיסכון אנרגיה שנועדה ליבוש כביסה.

התקנת מערכות פעילות – ניתן להתקין במבנה ירוק מערכות חשמל ומיזוג אוויר אך אלה צריכים להיות מותקנים בצורה יעילה וחסכונית, להשתמש במערכות המאפשרות מיזוג הבית- חימום וקירור, חימום מים, בקרה של מערכות ניהול האנרגיה בבניין ושימוש בביצועים מתקדמים וחסכוניים בתאורה.

מידע נוסף בנושא ניתן למצוא במאמר אודות בניה תרמית והתקן התרמי ת”י 1045.

צוות היועצים לבנייה ירוקה של EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית בפרויקט.

אנחנו יודעים להתאים את הפתרונות האפשריים להשקעה הכספית הרצויה מטעם החברה, היזם או מנהל הפרויקט ובעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה תחת כל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי.

השאירו פרטים להצעת מחיר ונחזור אליכם בהקדם. כמו כן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן