תכנון וליווי בניה ירוקה בתל אביב

תכנון וליווי בניה ירוקה בתל אביב: מהם יתרונות הבניה הירוקה בתל אביב?

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

בניה ירוקה הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מהבניה בארץ וטוב שכך. יותר ויותר שכונות בעיר תל אביב יכולות בגאווה רבה להתהדר בתואר ‘שכונה ירוקה’ ולהודות ליזם ולקבלן שבנו את המבנים ושיפרו את פני השכונה ולא לשכוח את האיש הכי חשוב בתהליך- יועץ בניה ירוקה שניצח על התזמורת בגאווה.

יועץ בניה ירוקה – המוציא לפועל של כל הפרויקטים בתל אביב

יועץ בניה ירוקה הוא לרוב אדריכל או מהנדס עם מומחיות בתחום הבניה הירוקה והוא איש המקצוע היחיד בשטח שמכיר את שיטת הבניה הירוקה על כל שלביה – תנאיה ודרישותיה. לא משנה עד כמה הפרויקט החדש בתל אביב הוא יוקרתי ומזמין – ללא יועץ בניה ירוקה הוא לא יקבל תו תקן ישראלי לבניה ירוקה. תפקידו של יועץ בניה ירוקה הוא ללוות את כל תהליך הבניה וכשמדובר בעיר עמוסה ומלאה בבניינים כמו תל אביב לא מדובר בתפקיד פשוט.

השלבים של תכנון וליווי בניה ירוקה בתל אביב ובכלל:

בשלב הראשון- תכנון הבניה

על יועץ בניה ירוקה ביחד עם שאר הצוות שמתכנן ובונה את המבנה לבדוק היכן הכי נכון להציב את המבנה, באיזו זווית ובאיזה מיקום. בחירת המיקום תעשה תוך התחשבות בשמירה על הסביבה, שימוש כמה שפחות בקרקע מסביב וכמובן בהתאם לתנאי האקלים ומיקסום השימוש באיתני הטבע הבלתי מתכלים.

כמו כן חשוב לתכנן את מיקום החלונות לתאורה טבעית ומשב רוח, את השיפוע של הגג והמרזבים על מנת להזרים מים ממוחזרים להשקיית הגינות ועוד. כל התכנון נעשה בהתאם למקום שניתן על דידי העירייה ומותר לבנייה כך שכאמור- משימה פשוטה זו לא.

שלב שני – רכיבים

בשלב השני על יועץ בניה ירוקה לבחור את הרכיבים איתם תתבצע הבניה של המבנה- העדיפות הינה תמיד לחומרי בניה מקומיים אשר לא צריך לשנע אותם וכן בחומרי בניה ממוחזרים וכאלה שהייצור שלהם פוגע כמה שפחות באיתני הטבע המתכלים. עם זאת יתכן וייאלץ לבחור בחומרים יקרים יחסית אך עמידים יותר- וזאת בראייה עתידית של חיסכון באנרגיה בזמן אכלוס המבנה שתתקזז עם עלויות הבניה.

כמובן שיש להתחשב בסביבה בזמן הבניה, לייצר כמה שפחות פסולת, להשתמש במים ממוחזרים ולפגוע כמה שפחות בסביבה המקורית של המבנה והרחוב. לעיתים אף מעבירים עצים ושותלים אותם מחדש או בונים מסביב וחשוב לוודא שיש אישורים על הכל וכמה שפחות פגיעה.

שלב שלישי – בידוד

בשלב השלישי יתבצע בידוד של המבנה מהגג ועד הרצפה כולל החלונות והקירות המרתפים והחניות התת קרקעיות במידה ויש. כל אלה מאפשרים חיסכון עתידי משמעותי בהוצאות האנרגיה והעלויות של חימום וקירור הבית בהתאם וכן מבודדים את המבנה מרעשים חיצוניים של העיר הסואנת.

אז כן, גם אם אתם מתגוררים במרכז תל אביב או מתעניינים בפרויקט בניה חדש בעיר- תשמחו לגלות שיש לא מעט פרויקטים של בניה ירוקה שמאפשרים עמידה בתו תקן בניה ירוקה ויבטיחו לכם חיים איכותיים יותר, בריאים יותר וחסכוניים יותר.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן