תפקידו של יועץ בניה ירוקה

תפקידו של יועץ בניה ירוקה

זה כבר כמה שנים שבניה ירוקה היא חלק מתחום הבניה הארץ ישראלי ויותר ויותר שכונות בארץ מתהדרות בתואר ‘ירוקות’ בהתאם. עם זאת, עדיין מדובר בתחום חדש יחסית ולכן לא כל המבנים שקוראים לעצמם ‘מבנים ירוקים’ הם אכן כאלה מהסיבה הפשוטה שהם לא עמדו בתו תקן בניה ירוקה 5281. לצורך עמידה בתו תקן בניה ירוקה 5281 ולהיות מבנה ירוק יש לעמוד בעקרונות הבניה הירוקה ולצורך כך יש לשכור יועץ בנייה ירוקה שתפקידו לפקח על תהליך הבניה משלב התכנון ועד גמר הביצוע

מדוע יש צורך ביועץ בניה ירוקה:

בין אם מדובר בבניה של בית פרטי או בבניה של בניין ציבורי צריך לעמוד בתו תקן בניה ירוקה 5281 בכדי להיות מבנה ירוק. יועץ בניה ירוקה הוא איש המקצוע היחיד שמכיר את כל שלבי הבניה הירוקה, את השיטה ואת המטרה שלה והוא זה שיכול לוודא שאכן כל שלבי הבניה מתבצעים כפי שצריך ולדאוג שבסופו של תהליך הבניה יתקבל תו התקן המיוחל – תו תקן בניה ירוקה 5281.

תו תקן בניה ירוקה 5281 הוא תו התקן הישראלי לבניה ירוקה והוא מתחלק לשלושה חלקים. החלוקה נעשית לפי סוג המבנה והשימוש בו.

היועץ לבניה ירוקה הוא זה שבקיא בפרטי המבנה והמטרה שלו ובאילו דרישות ועקרונות תכנון ובניה יש לעמוד בכדי לקבל את תו התקן.

  • על היועץ לבניה ירוקה לאשר את רכיבי הבניה. על אלה להיות רכיבים שעלות הייצור שלהם נמוכה יחסית, הייצור שלהם פוגעה בצורה מזערית במשאבי טבע מתכלים ושהם ניתנים למחזור במלואם או ברובם. ישנה חשיבות לבחור רכיבי בנייה מקומיים בכדי לחסוך בעלויות השינוע של החומרים ולחשב בצורה מדויקת את הכמויות בכדי למנוע היווצרות של פסולת מיותרת.
  • על היועץ לדעת לתכנן את מיקום המבנה בהתאם לתנאי האקלים ומזג האוויר המקומי כך שיהיה ניתן להשתמש בהם לבניה ולאחר מכן למגורים יעילים ובריאים בבית. בניית פתחי האוורור בהתאם להקטנת צריכת האנרגיה בחימום וקירור הבית, שימוש בתאורה הטבעית של השמש ומציאת פתרונות הצללה בהתאם. כמו כן התקנת מערכות מיזוג אוויר חסכוניות יעילות ומבודדות בכדי לחסוך באנרגיה ובהוצאות.
  • בידוד הגגות, החלונות, הקירות והרצפות של קומת הקרקע, פגיעה מינימלית בצמחיה המקומית, הקמת מערכות לשימוש חוזר במי גשמים ומחזור מים אפורים- כל אלה חשובים ביותר לצמצום משמעותי של צריכת האנרגיה במבנה ועל היועץ לוודא שאכן הם מתבצעים.

רק בליווי של יועץ לבניה ירוקה אפשר להיות רגועים ובטוחים שבכל שלב בתהליך הבניה עומדים בתנאי תקן הבניה הירוקה ולקבל בסופו של התהליך את תו תקן בניה ירוקה 5281.

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן