בנייה ירוקה ב2022

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

זה נכון שענף הבנייה הוא בין הענפים המזהמים ביותר, והוא אחראי על יצירת פסולת רבה, פליטת גזים מזהמים, ניצול רב של אנרגיה, ושימוש מוגבר ומבזבז של משאבי מים. כל זאת ועוד משפיעים על חיינו באופן ישיר ועקיף.

זה נכון שענף הבנייה הוא בין הענפים המזהמים ביותר, והוא אחראי על יצירת פסולת רבה, פליטת גזים מזהמים, ניצול רב של אנרגיה, ושימוש מוגבר ומבזבז של משאבי מים. כל זאת ועוד משפיעים על חיינו באופן ישיר ועקיף. כתוצאה מההשלכות הרבות על אורח חיינו, מדינות רבות בעולם הצטרפו למהפכת הבנייה הירוקה בכדי לצמצם את רמת הזיהום ולנתב את תהליך הבנייה בצורה מועילה, איכותית ויפה שעה אחת קודם. תקן הבנייה הירוקה קיים עוד משנת 2005 אך רק בשנת 2022 הגיע השינוי הגדול, המחייב כל מבנה להפוך לנכס ירוק.

על בנייה ירוקה

הבנייה הירוקה מתייחסת לבניית כל פרויקט שהוא, בין אם מדובר בבניינים רבי קומות, משרדים, בתי מגורים, חנויות ועוד.. ונועדה לשפר את רמת חיינו ולהעמיד כל פרויקט בנייה בתקנות מחמירות (להלן ת”י 5281 שנפרט בהמשך) המתייחסות לאנרגיה, בריאות, תחבורה, פסולת, סביבת הבנייה, תכנון מוקדם של המבנה וניהול אתר הבנייה באופן יעיל שנועד לצמצם את הזיהום ולשפר את משבר האקלים. תהליך הבנייה הירוקה מתחיל עוד בשלבי תכנון המבנה ודורש ליווי צמוד ומעקב ע”י מלווה בנייה ירוקה, יועץ סביבה, יועץ תרמי, יועץ אקוסטיקה, ועוד…

את ליווי הפרויקטים ותכנון המבנים כראוי, תוכלו לבצע עם חברת אוור גרין יועצים המתמחים במתן שירותי ייעוץ, סביבה, ותכנון סביבתי מקיף.

בעבר עניין הבנייה הירוקה היה בגדר רשות או בגדר המלצה בלבד אך ב2022 התחולל המהפך הגרם לתוקפן של תקנות מחמירות ע”פ התקן לבנייה ירוקה וחיוב כל מבנה שהוא לעמוד בקריטריונים המחמירים.

מהו תקן בנייה ירוקה?

התקן הישראלי לבנייה ירוקה (תקן 5281) איננו חדש ולא מוכר לנו מהיום, הוא נכתב באזור 2005 ומאז הספיק לעבור מספר שינויים ונותר לאורך כל הזמן הזה תקן וולונטרי. מטרת התקן היא לגרום לצמצום הנזקים הנגרמים לנו כתוצאה מענף הבנייה בישראל. התקן בוחן מספר תחומים שונים הקשורים לבנייה ולהגדרת המבנים כמבנים ירוקים, ורק לאחר ליווי מקיף של פרויקט הבנייה ועריכת מבחן מקצועי ע”י המכון להסמכה יוכלו להכיר במבנה כמבנה ירוק ולקבל ניקוד באמצעות כוכבים המשקפים את איכותו של המבנה ועמידתו בקנים.

התקן מחייב?

כאמור, התקן לבנייה ירוקה נכנס לחיינו לפני יותר מ15 שנה אך רק במרץ 2022 הופך התקן להיות תקן מחייב. עד עכשיו, פרויקטים רבים לא היו נכללים בתקן הבנייה הירוקה ורק תושבים שיכלו להרשות לעצמם היו קונים מבנים שנכללו בקטגוריית הבנייה הירוקה. אך כעת, עם כניסת תקנות ממשלה חדשות הנועדו להרחיב את השימוש בבנייה ירוקה, גם תושבים פריפרייאלים יכולים ליהנות מבנייה ירוקה ובריאה.

בעקבות תקנות אלה, יחוייב כמעט כל מבנה בישראל לעמוד בבנייה ע”פ תקן הבנייה הירוקה החל מחודש מרץ 2022, בכדי להוביל לשינוי אמיתי.

סיכום

החיוב בבנייה ירוקה שנכנס לתוקף באופן רשמי ומחייב ב2022 אכן מהווה צעד אחד בדרך ארוכה שתשנה את חיי התושבים מקצה לקצה.

אנו באוורגרין – EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי? היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט.

בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים – בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

תגיות

קטגוריות

אנו ב-EVERGREEN מתמחים במתן שרותי ייעוץ בניה ירוקה, תכנון
אדריכלי וליווי פרויקטים – נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה!

מחפשים יועץ סביבתי?

היועצים של אוורגרין EVERGREEN ילווה אתכם לכל אורך התהליך בהתאם לדרישותיכם ולמסגרת התקציבית של הפרויקט. בעזרת תכנון נכון ומוקדם ניתן להשיג את אישור הבניה הירוקה במהירות, בהתאמה לכל תקציב בצורה יעילה ומבוקרת שאינה מתפשרת על איכות התוצר הסופי!

 

אדריכלים, יזמים, מפקחים ומנהלי פרויקטים –

בכל שאלה אנחנו כאן – אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר!

לקבלת הצעת מחיר - צרו קשר עכשיו!

לשיחת יעוץ ללא עלות עם מומחה לבניה ירוקה השאירו פרטים או התקשרו

דילוג לתוכן